Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Vstup do finále NBA zvládlo na půdě Miami San Antonio

9:43
MIAMI - První zápas finále NBA vyhráli basketbalisté San Antonia. Na palubovce obhájce titulu Miami zvítězili 92:88, když o triumfu rozhodli v poslední čtvrtině, ve které soupeře přehráli 23:16. V domácím týmu prožil se ziskem 18 bodů nejhorší zápas v letošním play off hvězdný LeBron James.

Tim Duncan. foto: Reuters

Miami - San Antonio 88:92

Čtvrtiny: 24:23, 52:49, 72:69. Nejvíce bodů: James 18, Wade 17, Bosh a Allen po 13 - Parker 21, Duncan 20, Ginobili 13, Green 12, Leonard 10. Trestné hody: 17/12 - 18/15. Fauly: 12:12. Trojky: 8:7. Diváci: 19.775.

Největší podíl na výhře Spurs měl Francouz Tony Parker, který si připsal 21 bodů a šest asistencí. Pět vteřin před koncem čtvrtého dějství navíc poslal hosty do vedení o čtyři body. "Měli jsme štěstí. Několikrát to vypadalo, že už přijde o míč, ale vždycky ho získal zpátky. Ale zkusil to a byl za to odměněn," řekl trenér San Antonia Gregg Popovich. "Chtěl jsem to udělat trochu jinak, takže na konci jsem byl rád, že jsem vůbec vystřelil. Ale jakmile jsem míč odhodil, tak jsem věděl, že to dobře dopadne," přidal Parker.

Miami do finálové série vstoupilo stejně jako před rokem, kdy však nakonec triumfovalo nad Oklahomou 4:1 na zápasy. "Myslím, že ve čtvrté čtvrtině jsem byli trochu unavení. Bylo na nás vidět, že máme za sebou sedmizápasovou sérii," připomněl Dwyane Wade semifinálový souboj, v němž Miami vyřadilo Indianu 4:3 na zápasy.