Výhra nás nakopne, věří Sionko

10:14
TEPLICE - Český národní tým několikrát svými góly již zachránil. V sobotu proti Polsku si na něj ale trenér Petr Rada vzpomněl až v polovině druhé půle. V Teplicích proti Slovinsku naskočil záložník Libor Sionko (31) hned od začátku a hlavičkou rozhodl zápas kvalifikace MS.

Libor Sionko se raduje ze své trefy v síti Slovinska. foto: ČTK

Hřeje vás, že jste zápas rozhodl?
Je to zásluha všech našich hráčů. Hlavně Marka Jankulovského. Byl to dobrý centr, dostal to tam úplně fantasticky. Za to mu děkuji. Vycítil jsem, že by to tam mohl procpat, a pak už jsem se to jen snažil trefit.

Neměl jste strach, že vám ve skórování ještě stihne zabránit obránce?
Ani ne. Já se dostal tělem před něj a on už by to měl moc těžké.

Gól jste dal ve chvíli, kdy chtěl trenér střídat. Myslíte, že měl v úmyslu vystřídat vás?
Nevím, já jsem hlavně rád, že jsem zůstal na hřišti až do konce, i když už jsem toho měl dost.

Vyvíjel se zápas podle vašich představ?
V první chvíli jsme bojovali hlavně sami se sebou a bylo to opravdu špatné. Ten tlak občas svazuje. O poločase jsme se potřebovali dostat do pohody. Až příliš jsme chtěli vyhrát aztoho pramenily naše chyby a nepřesnosti.

Bylo v kabině velké dusno?
To ani ne. Spíš jsme si řekli, že to musíme zklidnit. Bylo to potřeba.

I vy jste v první půli udělal velkou chybu a namazal soupeři do gólové šance. Co se stalo?
Já se v záloze vracím dozadu. Občas se dostanu až na pozici pravého obránce. Nějak špatně jsem to sklepl a takhle to dopadlo. Jsem rád, že to Zítka chytil.

Báli jste se hodně, že nevyhrajete?
My jsme cítili, že to utkání nebude o třech či čtyřech brankách. Když jsme vedli 1:0, věděli jsme, že to už uhlídáme. Kdybychom měli jen odkopávat.

Začátek kvalifikace se vám nevydařil. Je proto tohle důležitá výhra?
Je škoda, že nám předchozí zápasy nevyšly. Tohle je důležité vítězství. Mohlo by nás to konečně nakopnout.

Proč vám začátek kvalifikace vlastně nevyšel?
To je na nějaký hlubší rozbor. Já jsem jen hráč. Přál bych si více bodů. Ale není to vyloženě špatné.

Vnímáte i nespokojenost fanoušků?
Člověk to cítí. Chtějí vidět góly a očekávají vítězství. Ale každý, kdo hrál fotbal, ví, že to občas nejde podle představ.