7. prosince 2014 16:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Výhra v Lillehammeru a vedení v SP! Koudelka potvrdil skvělou formu

Roman Koudelka (uprostřed) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka (uprostřed) | foto: Reuters

LILLEHAMMER Po třech zastávkách Světového poháru vládne průběžnému pořadí český skokan! Roman Koudelka vyhrál jednokolový závod v Lillehammeru skokem dlouhým 140 metrů a po druhém letošním triumfu mu znovu patří žlutý dres pro nejlepšího muže skokanského seriálu.

Roman Koudelka
Roman Koudelka
Český skokan Roman Koudelka
Český skokan Roman Koudelka

„Myslím, že žlutý dres mi sluší fantasticky,“ pochvaloval si Koudelka po prvním závodě sezony - a svém prvním vítězství - v Klingenthalu.

Nyní ho má znovu.

Zasloužil si ho za vynikající skok v jednokolovém závodu v norském Lillehammeru. Koudelka doletěl na úctyhodných 140 metrů! Ideálně využil příznivé podmínky, které během jeho skoku panovaly.

Už tehdy se smál, zatínal pěst, slavil. Ještě však netušil, že slaví vítězství.

Po něm už čekali na věži jen tři skokané. Anders Fannemel, domácí miláček, však doletěl jen na 131 metrů. Noriaki Kasai, 42letý veterán, který před týdnem slavil v Kuusamu, další zázrak nepřidal.

Zbýval Simon Ammann, v tu chvíli vedoucí závodník Světového poháru. Také on letěl daleko, dokonce dál než Koudelka - 142 metrů! I on mohutně slavil. Jenže stylově byl slabší a celkově měl o čtyři body méně.

V tu chvíli měl český skokan vyhráno, i když o tom ještě nevěděl. Pořadatelé celé odpoledne bojovali s obtížnými podmínkami, start prvního kola museli odložit o 45 minut. To druhé pak kvůli silnému větru raději zrušili úplně.

V tu chvíli bylo jasno - Koudelka je znovu vítězem! A opět vede Světový pohár.

Slušně se v Lillehammeru povedl skok také Janu Maturovi - doletěl na 136 metrů a skončil devatenáctý. Lukáš Hlava a Antonín Hájek skončili mimo bodovanou třicítku.

Ondřej Novotný