7. prosince 2014 16:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Výhra v Lillehammeru a vedení v SP! Koudelka potvrdil skvělou formu

Roman Koudelka (uprostřed) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka (uprostřed) | foto: Reuters

LILLEHAMMER Po třech zastávkách Světového poháru vládne průběžnému pořadí český skokan! Roman Koudelka vyhrál jednokolový závod v Lillehammeru skokem dlouhým 140 metrů a po druhém letošním triumfu mu znovu patří žlutý dres pro nejlepšího muže skokanského seriálu.

Roman Koudelka
Roman Koudelka
Český skokan Roman Koudelka
Český skokan Roman Koudelka

„Myslím, že žlutý dres mi sluší fantasticky,“ pochvaloval si Koudelka po prvním závodě sezony - a svém prvním vítězství - v Klingenthalu.

Nyní ho má znovu.

Zasloužil si ho za vynikající skok v jednokolovém závodu v norském Lillehammeru. Koudelka doletěl na úctyhodných 140 metrů! Ideálně využil příznivé podmínky, které během jeho skoku panovaly.

Už tehdy se smál, zatínal pěst, slavil. Ještě však netušil, že slaví vítězství.

Po něm už čekali na věži jen tři skokané. Anders Fannemel, domácí miláček, však doletěl jen na 131 metrů. Noriaki Kasai, 42letý veterán, který před týdnem slavil v Kuusamu, další zázrak nepřidal.

Zbýval Simon Ammann, v tu chvíli vedoucí závodník Světového poháru. Také on letěl daleko, dokonce dál než Koudelka - 142 metrů! I on mohutně slavil. Jenže stylově byl slabší a celkově měl o čtyři body méně.

V tu chvíli měl český skokan vyhráno, i když o tom ještě nevěděl. Pořadatelé celé odpoledne bojovali s obtížnými podmínkami, start prvního kola museli odložit o 45 minut. To druhé pak kvůli silnému větru raději zrušili úplně.

V tu chvíli bylo jasno - Koudelka je znovu vítězem! A opět vede Světový pohár.

Slušně se v Lillehammeru povedl skok také Janu Maturovi - doletěl na 136 metrů a skončil devatenáctý. Lukáš Hlava a Antonín Hájek skončili mimo bodovanou třicítku.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...