Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vyhraje Plíšková někdy grandslam? Kdy jindy než teď? Nikdo nemá letos víc titulů než ona

Sport

  6:00
londýn (od našeho zpravodaje) - Česká tenistka Karolína Plíšková přijela do Wimbledonu s titulem z Eastbourne, formou a pořádnou dávkou sebevědomí. Zúročí vše na třetím grandslamu sezony, který pro ni startuje již dnes?

Uspěje Karolína Plíšková i na Wimbledonu? foto: Reuters

Favority Wimbledonu jsou ‚tři veteráni‘, velkou výhodu získal Federer

Obvykle bývá tenistka Karolína Plíšková zatraceně sebekritická. Dříve nepropadala bezmezné lásce k Wimbledonu. Až do loňského roku na zdejší trávě nepřekročila druhé kolo. Tentokrát je ovšem leccos jinak.

V nóbl areálu na jihozápadě Londýna se objevila jako jedna z posledních. Ještě v sobotu hrála v Eastbourne finále, v němž přejela obhájkyni wimbledonského titulu Angelique Kerberovou 6:1, 6:4 a získala už svou třetí letošní trofej.

Hned po příjezdu do All England Clubu poutala pozornost a budila respekt sokyň. 

Na generálce před třetím grandslamem sezony totiž předvedla takřka dokonalé galapředstavení. Znamenitě podávala, výtečně se pohybovala, používala široký rejstřík úderů.

Karolína Plíšková s trofejí za výhru v Eastbourne.

„Přivezla jsem si dobrou náladu. Možná jsem v nejlepší formě v životě. Dlouho se mi nestalo, abych takhle profrčela turnajem,“ řekla na prostranství u tréninkových kurtů v Aorangi Parku, kde se včera celý den míjely a na start akce ladily pohodu nejzářivější hvězdy.

Mezi muži jsou mezi kandidáty na titul znovu považováni velmistři Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer, s nímž se v neděli cvičně střetl Tomáš Berdych vracející se na dvorce po potížích s kyčlí.

Co se žen týče, sázkové kanceláře William Hill a Ladbrokes o víkendu povýšily na druhou nejžhavější favoritku za Australanku Ashleigh Bartyovou právě českou ranařku Plíškovou s kurzem 6:1.

Až za ní se srovnaly Němka Kerberová, Američanka Serena Williamsová, navzdory zranění a nemoci Petra Kvitová a Naomi Ósaková z Japonska.

Spolupráce s trenérkou Martinezovou funguje

Není divu. Plíšková prožívá báječný rok. Posbírala poháry na třech různých površích – na betonu v Brisbane, na antuce v Římě a na trávě v Eastbourne. V Miami se pak protloukla do finále a na Australian Open mezi poslední čtyři.

Pochvaluje si spolupráci se španělskou koučkou Conchitou Martinezovou. Na zelených pažitech se cítí čím dál sebejistěji. 

Zdá se, že vše klape. Teď jen potřebuje vše prodat v sedmi mačích, které musí vyhrát, aby poprvé dosáhla na jeden ze čtyř nejvzácnějších titulů.

„Nejsem rozbitá, zápasů mám nahraných hodně, připravená jsem. Tak uvidíme, jak to tady půjde,“ prohlásila.

Řadu těžkých míčů ve finále Karolína Plíšková odvrátila.
Karolína Plíšková.

Ve Wimbledonu si prohlédla vylepšené šatny, novou venkovní rozcvičovnu v Aorangi Parku i kurt číslo 1 s čerstvě zabudovanou zatahovací střechou.

„Zatím se rozkoukávám. Blázinec a stres je tu samozřejmě větší než na ostatních turnajích. Denně pozdravíte dvě stě lidí, ale na všechno se dá zvyknout.“

Jak to u tenistů bývá, její donedávna nepříliš vřelý vztah k Wimbledonu může změnit patřičně dlouhá vítězná šňůra. První překážka? Číňanka Ču Lin, číslo 101 na žebříčku WTA. Plíšková včera ani nevěděla, jak protivnice vypadá.

„Ale určitě nic nepodcením,“ pravila a navečer se odebrala do pronajatého domu, v němž bydlela i loni. „Stojí deset metrů od vstupu do areálu, což je úplně ideální. Uvidíme, jestli nám přinese štěstí.“

Autor:

AURES Holdings a.s.
Pracovník podpory prodeje Brno

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 34 000 - 34 000 Kč