2. července 2015 11:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Výhrůžky smrtí? Pokud prohráváte, v tenise jsou normální, řekla Watsonová

Heather Watsonová z Velké Británie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Heather Watsonová z Velké Británie | foto: Reuters

LONDÝN (Od našeho zpravodaje) Britka Heather Watsonová promluvila o odvrácené stránce tenisového života. Není tajemstvím, že hráči dostávají od zhrzených fanoušků, zpravidla sázkařů, po prohrách ošklivé zprávy. Watsonová nastínila, co je obsahem těch, které si přečetla ona: „Dostala jsem i výhrůžky smrtí,“ řekla britská jednička.

Scénáře bývají zpravidla podobné. Sázkaři vsadí velké množství peněz. Jejich tip nevyjde. A v době sociálních sítí mají snadný prostředek, jak si od své zlosti ulevit.

„Zažila jsem, že lidé vyhrožovali smrtí mně a mé rodině. Přáli mi, ať dostanu rakovinu a zemřu pomalou a bolestivou smrtí. Hrozná slova, která by mě samotnou ani nenapadla,“ popsala pro New York Times.

Watsonová pochopitelně není jedinou hráčkou, která řeší podobné problémy. Radek Štěpánek si na facebooku loni po vypadnutí z US Open mohl přečíst: „Chcípni, hajzle. Děláš akorát ostudu!“ Kláře Koukalové zase kdysi psali: „Škoda, žes nechcípla na dálnici.“ I to je odvrácená stránka používání sociálních sítí...

Watsonová tvrdí, že už dostala tolik ošklivých zpráv, že se je naučila ignorovat. „Když to uvidíte poprvé, tak vás to opravdu raní, nejste na to zvyklí. Nepamatovala jsem si žádné pozitivní komentáře, jenom ty špatné,“ řekla.

Zároveň ale připustila, že ošklivé zprávy dostává jen po porážkách. A tak se zatím ve Wimbledonu nemá čeho bát. Ve středu zvládla 2. kolo s Hantuchovou a vyrovnala své londýnské maximum z roku 2012.

Příště to už ale bude těžší práce: vyzve totiž světovou jedničku Serenu Williamsovou.

Ondřej Novotný