Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vymlouvat se na Slováky nemůžeme. Prohráli jsme si to sami

Sport

  23:47
PRAHA - Snil o tom, že se s reprezentační kariérou rozloučí na mistrovství světa, jenže jeho přání se mu už zřejmě nesplní. Obránce fotbalové reprezentace Marek Jankulovski prožil proti Polákům nejsmutnější vítězství v životě a jen těžce hledal slova.

Marek Jankulovski foto: ČTK

 "Je to obrovské zklamání. Doufali jsme, že Slováci uhrají proti Slovinsku příjemnější výsledek, ale musíme si přiznat, že jsme si kvalifikaci prohráli sami," říká Jankulovski.

Opravdu teď nejste naštvaný na Slováky, že vás v souběžně hraném utkání nepodrželi?

To ne. Všichni jsme věřili, že nám pomůžou, ale prohráli jsme si to sami. Říkat, že nepostoupíme na mistrovství kvůli Slovákům, by byla jen výmluva.

Doufáte v zázrak, že San Marino v posledním utkání proti Slovinsku uhraje remízu?

Proč ne, je to fotbal. Viděli jsme, že se zázraky dějí, a dokud je alespoň minimální šance, musíme v ní věřit. Už pár takových výsledků bylo.

A když se to nestane, odehrajete ve středu proti Severnímu Irsku poslední reprezentační zápas?

Je to tak. Hned po konci utkání s Polskem jsem si uvědomil, že to asi všechno končí. Ale takhle jsem se rozhodl. Není to jednoduché, protože těch deset let v nároďáku bylo krásných, ale takhle jsem se rozhodl. Pokud se nestane zázrak, ve středu pro mě reprezentace končí.

Můžete si takový zápas vůbec užít, když už vlastně skoro o nic nepůjde?

To říkáte vy. Zázraky se dějí a my musíme doufat. I když šance je minimální. Ale chceme vyhrát aspoň pro fanoušky a důstojně se rozloučit s kvalifikací.

Jaké budete mít pocity?

Na to nebudu myslet. Spíš mi to dojde až pak, až si to všechno zhodnotím.

Berete to jako hořký konec?

Samozřejmě. V duchu jsem si přál končit s reprezentací na mistrovství světa. Bylo by to pěkné, ale musím to brát tak, jak to je. Je to hořké, ale k fotbalu patří i to. A já jsem si užil i ty pěkné chvíle.

Kde se podle vás rozhodlo o tom, že Česko si zřejmě na mistrovství světa nezahraje?

Těžko teď na někoho svalovat vinu, můžeme si za to sami my hráči. Vždyť z venku jsme nepřivezli ani jednou tři body, jen samé remízy. A ty body nám těď chybějí. Mít o dva navíc, měli bychom to teď ve svých rukách.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat