Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vyzyvatel Chisora se postaví Kličkovi. Nejsem snílek, ten titul chci, tvrdí

Vladimir Kličko (vlevo) a Derek Chisora na tiskové konferenci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimir Kličko (vlevo) a Derek Chisora na tiskové konferenci | foto: Reuters

MANHEIM/PRAHA Sotva odešel z boje o titul v boxu se svěšenou a pomlácenou hlavou americký tvrďák Shannon Briggs, objevil se před rodinným trezorem Kličků plným mistrovských pásů další soupeř. Neporažený mladík Dereck Chisora vyzval Vitalijova bratra Vladimira. "Jsem kombinací těch nejlepších," nastiňuje Brit se zimbabwejskými kořeny sebevědomě svou hlavní přednost.

187 centimetrů vysoký bojovník je mezi profesionály suverénní: zvítězil ve všech ze svých čtrnácti profesionálních duelů, leč nikdy se nepostavil žádnému soupeři z elitnímu dvacítky žebříčku. Možná trochu překvapivě je tak tím prvním samotný král těžké váhy, s nimž se střetne necelé dva týdny před Vánocemi v německém Mannheimu.

Šestadvacetiletý Chisora však o své volbě nepochybuje. "Nechci se vyhýbat boxerům ze špičky. Pokud mám prohrát - a vážně o to nestojím -, ať je to s tím nejlepším," uvedl na tiskové konferenci. "Tvrdě jsem na sobě pracoval, proto jsem si svou příležitost vysloužil tak brzy."

Závěr posledního Chisorova zápasu se Sextonem


O tom, proč je právě on nejvhodnějším z posledních kandidátů na boj o titul, má jasno: "Dejte dohromady část Mikea Tysona, Muhammada Aliho, Larryho Holmese, část Franka Bruna, Lennox Lewise a vyjde vám jedno jméno... Dereck Chisora," představil svou osobu srovnáním s legendami rohovnického sportu.

"Mám Tysonovy úhyby, Holmesovu ránu, Aliho práci nohama, psychiku Bruna a kombinaci úderů jako Lennox Lewis... Bože, to je něco," nadchnul se rodák z Afriky při přednesu výčtu svých silných stránek. 

Odborníci však mají navzdory jeho slovům o výsledku měření sil jasno a zdá se, že ani favorizovaný Vladimir Kličko si komplikace při cestě za 56. vítězstvím  kariéry nepřipouští. Obrovitý Ukrajinec v rozhovoru pro Sportsillustrated již hovořil o dalším soupeři: "Velmi rád bych se utkal s Adamkem. Šel hodně nahoru," uvedl šampión nejtěžší váhové kategorie.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Jak bude probíhat protest fanoušků organizovaný chuligány? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jak bude probíhat protest fanoušků organizovaný chuligány? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Jak bude probíhat protest fanoušků organizovaný chuligány? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...