Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Chystají vůbec antidopingový program? WADA kritizuje ruské Hry přátelství

Generální ředitel WADA Olivier Niggli . foto: Profimedia.cz

Světová antidopingová agentura (WADA) má zásadní výhrady k ruské myšlence na obnovení „Her přátelství“, které se mají uskutečnit v příštím roce po pařížských olympijských hrách. Generální ředitel WADA Olivier Niggli prohlásil, že podobná mezinárodní akce by se neměla konat v zemi, jejíž národní antidopingová agentura je v současnosti v trestu.
  13:37

Soutěží s názvem Družba se před 40 lety účastnili sportovci ze zemí, které bojkotovaly olympijské hry 1984 v Los Angeles, včetně tehdejšího Československa. Rusko, které po loňské invazi na Ukrajinu čelí mezinárodní sportovní izolaci, letos v květnu oznámilo, že tuto myšlenku hodlá v příštím roce obnovit.

Mezinárodní olympijský výbor v říjnu suspendoval Rusko kvůli začlenění sportovních svazů z anektovaných ukrajinských území. Již delší dobu je suspendovaná také ruská antidopingová agentura RUSADA.

„Nemáme žádné informace o tom, jaký antidopingový program pořadatelé této akce uplatní, pokud vůbec nějaký chystají, ani kdo ho bude mít na starosti. Sportovci nemají jistotu, že budou soutěžit ve férovém prostředí,“ citovala Niggliho páteční vyjádření agentura Reuters.

Autoři: ,

Pronájem bytu 79 m2 ul. Zahradní v Lipníku nad Bečvou
Pronájem bytu 79 m2 ul. Zahradní v Lipníku nad Bečvou

Zahradní, Lipník nad Bečvou - Lipník nad Bečvou I-Město, okres Přerov
11 000 Kč/měsíc