Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Washington prohrál i pojedenácté, Veselý dal dva body

10:28aktualizováno  12:51
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým prohráli i jedenáctý zápas v nové sezoně NBA. Na domácí palubovce padli s týmem Charlotte, který byl jako jediný v minulém ročníku horší než oni, 106:108 po druhém prodloužení. Veselý odehrál deset minut a proměnil jednu střelu za dva body.

Basketbalista Washingtonu Wizards Martell Webster (vpravo) a Kemba Walker z Charlotte Bobcats foto: ČTK

Wizards jsou jediným celkem, který stále čeká na vítězství, a prožívají nejhorší start v klubové historii. "Nebudu ukazovat prstem na své hráče. Je to moje vina a moje práce, já nesu plnou zodpovědnost," prohlásil trenér Washingtonu Randy Wittman. Z jeho kádru se střelecky nejvíce dařilo Martellu Websterovi s 21 body, uzdravený Nené dal o dva méně. "Měli jsme několik šanci urvat vítězství.

Jediné, co mohu říct, je, že všichni chceme už vyhrát," řekl sklesle Webster. On sám mohl zápas rozhodnout v závěru řádné hrací doby, jenže druhý trestný hod neproměnil a zápas šel do prodloužení. Hráči Charlotte si ve dvanáctém zápase připsali už sedmé vítězství, což je stejný počet, jako měli za celou loňskou sezonu, zkrácenou kvůli výluce na 66 utkání.

Obhájci titulu z Miami díky drtivému závěru zdolali Cleveland

Obhájci titulu z Miami díky drtivému závěru zdolali Cleveland 110:108 a uhájili letošní domácí neporazitelnost. Minutu a 52 sekund před koncem vedli Cavaliers o sedm bodů, jenže úřadující šampioni ztrátu umazávali a 18 vteřin před koncem trefil vítěznou trojku Ray Allen. Jeho hvězdný spoluhráč LeBron James pokořil svůj bývalý klub 30 body.

Basketbalisté Lakers protrhli smůlu v halách soupeřů a po čtyřech prohrách dobyli Dallas 115:89. Po nedávném příchodu nového trenéra Mika D'Antoniho navíc poprvé překonali stobodovou hranici. D'Antoni má nyní s druhým nejúspěšnějším klubem historie NBA (16 titulů) bilanci dvou výher a dvou porážek.

Výsledky NBA

Atlanta - LA Clippers 104:93
Dallas - LA Lakers 89:115
Golden State - Minnesota 96:85
Miami - Cleveland 110:108
Milwaukee - Chicago 86:93
Philadelphia - Oklahoma City 109:116 po prodl.
Sacramento - Utah 108:97
Washington - Charlotte 106:108 po druhém prodl. (za domácí Veselý 2 body)

4. Utah 14 7 7 50,0
5. Minnesota 12 5 7 41,7

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...