14. ledna 2018 11:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Saun White dostal v U-rampě maximální skóre a kvalifikoval se na ZOH

Americký snowboardista Shaun White. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký snowboardista Shaun White. | foto: Reuters

SNOWMASS Hvězdný americký snowboardista Shaun White vyhrál díky maximálnímu skóre 100 bodů sobotní závod Světového poháru v U-rampě ve Snowmassu a zajistil si tak nominaci na své čtvrté olympijské hry. Dokonalou jízdu předvedl jednatřicetiletý rodák ze San Diega podruhé v kariéře.

White se maximálním skóre blýskl v závěrečné třetí finálové jízdě. Zajistil si tak nejen vítězství v závodě v Aspenu, ale zároveň i definitivně nominaci do amerického týmu pro Pchjongčchang.

Saun White si definitivně zajistil nominaci do amerického týmu pro...
White vyhrál díky maximálnímu skóre 100 bodů závod Světového poháru v U-rampě a...

„Dostat maximální známku je prostě šílené. Jsem na sebe opravdu hrdý, nebylo lehké se dostat až sem. Teď už cítím, že jsem na správné olympijské cestě,“ uvedl White.

Pod pěti kruhy se snowboardista, jemuž v mládí vynesla vlající ryšavá hříva přezdívku „Létající rajče“, představí počtvrté. Celosvětovou proslulost získal díky zlatům v Turíně 2006 a o čtyři roky později ve Vancouveru. Na minulých hrách v Soči skončil bez medaile čtvrtý.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz