Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Wickmayerová se asi proti ročnímu trestu za doping neodvolá

Sport

  21:05
ANTVERPY - Belgická tenistka Yanina Wickmayerová se možná neodvolá proti roční suspendaci za porušení dopingových pravidel, kterou jí ve čtvrtek udělil Vlámský antidopingový tribunál. Její stejně potrestaný kolega Xavier Malisse v 29 letech velmi vážně přemýšlí o konci kariéry.

Yanina Wickmayerová. foto: ČTK

Osmnáctá hráčka světa Wickmayerová dostala distanc za to, že třikrát neoznámila místo svého pobytu, což je podle pravidel její povinnost. Funkcionáři uvedli, že letošní semifinalistce US Open udělili nejnižší možný trest.

Wickmayerová musela dokonce okamžitě ukončit své působení na takzvaném Turnaji šampionek na Bali, kde měla dnes absolvovat druhý zápas ve skupině a měla velkou šanci na postup do semifinále. "Teď zkoumáme všechny možnosti. Tahle zpráva ji ale zasáhla mimořádně tvrdě," řekl dnes mluvčí tenistky Rudi Kuijl.

Wickmayerová má možnost odvolat se ke sportovní arbitráži CAS v Lausanne, nicméně její lékař Chris Goossens varoval, že to může být velmi dlouhý a také drahý proces. Navíc by tenistka stejně několik měsíců až do vyřešení případu u CAS neměla možnost hrát turnaje.

V ještě horší situaci než mladá Wickmayerová je bývalý semifinalista Wimbledonu Malisse, jenž vedle nenahlášení pobytu vynechal jeden dopingový test. Aktuálně 95. hráč žebříčku na tiskové konferenci v Antverpách v slzách naznačil konec kariéry.

"Bude pro mě těžké se vrátit. Za rok mi bude třicet a půl. Budu muset hrát challengery a turnaje futures, což si opravdu nedokážu představit," uvedl Malisse, jenž stejně jako Wickmayerová neměl pozitivní dopingový test.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACOVNÍK VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 21 500 - 24 500 Kč

Mohlo by vás zajímat