27. července 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Williamsová bojuje proti obvinění ze zabití při nehodě. Oběť nebyla připoutána

Venus Williamsová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Venus Williamsová. | foto: Reuters

PRAHA Působení americké tenistky Venus Williamsové na grandslamovém turnaji ve Wimbledonu orámovalo nepříjemné dění v soukromí. Při automobilového nehodě ze začátku června na Floridě totiž zemřel jeden člověk. Rodina oběti sedmatřicetiletou hráčku žaluje, poslední okolnosti případu ale hrají pro ni.

Těsně před startem legendárního tenisového turnaje obletěla ta zpráva celý svět. Při autonehodě, kterou měla podle prvních zpráv způsobit sedminásobná grandslamová vítězka ve dvouhře Venus Williamsová, zemřel jeden člověk.

Jenže už během turnaje, kde nakonec ukázala Williamsová finálovou účastí svoji obrovskou psychickou odolnost, se objevilo na sociálních sítích video z bezpečnostních kamer, které mluví ve prospěch starší sestry těhotné Sereny Williamsové, donedávna královny ženského tenisu.

Williamsová totiž před křižovatkou zastavila, nechala jedno auto projet, další odbočit a poté se rozjela. O pár vteřin později to do ní vrazilo auto řízené Linda Barsonová, která utrpěla zlomeninu ruky. Přitom další auto v tomto směru stálo a nechávalo Williamsovou projet.

Barsonové osmasedmdesátiletý manžel Jerome utrpěl vnitřní krvácení a poškození orgánu. Dva týdny po nehodě pak v den 68. narozenin své ženy na následky zranění zemřel. Jeho rodina podala dva dny před startem Wimbledonu na Williamsovou žalobu.

Podle nových důkazů ale hraje v její prospěch ještě jedna skutečnost. Jerome Barson neměl být dle informací amerických deníků v době nehody ve voze Hyundai Accent ES připoután bezpečnostním pásem.

Zničené auto Lindy Barsonové po nehodě s vozem Venus Williamsové.

Zničené auto Lindy Barsonové po nehodě s vozem Venus Williamsové.

„Vůz řízený paní Williamsovou – Toyota Sequoia – vjel do křižovatky dle zákona a pravidel silničního provozu. Počkala až v protisměru odbočí jiné vozidlo a poté pokračovala do křižovatky, když do ní vrazilo jiné vozidlo...,“ zní policejní zpráva.

Dle doplňujících zpráv deníku z Palm Beach Gardens, kde k nehodě došlo, jela Williamsová rychlostí 9 km/hod, Barsonová pak rychlostí 40 km/hod, obě vozidla navíc vjela do křižovatky na zelenou barvu na semaforech, což potvrdila i místní policie.

Jak vše nakonec dopadne?

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky