Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Williamsová dosáhla svého. Při zápasech může nosit svůj 'kočičí oblek'

Sport

  12:02
PRAHA - Ten outfit zaujal celý tenisový svět. Serena Williamsová nastoupila v zápase na slavném grandslamu Roland Garros v obleku, který spustil řadu protichůdných názorů. Ty ale Ženská tenisová asociace (WTA) ukončila, tedy aspoň prozatím.

Šestatřicetiletá Williamsová nastoupila proti Češce Kristýně Plíškové. foto: Reuters

„Vždycky jsem chtěla být superhrdinka,“ usmívala se Williamsová poté, co porazila soupeřku Kristýnu Plíškovou. Nikdo se ale nezajímal o výsledek zápasu, všem šlo jen o to, co si vzala americká tenistka na sebe.

Byla celá v černém, jen kolem pasu měla růžovou stuhu, ladící jí s nehty. „Bavilo mě to, vždycky jsem ráda žila ve světě fantasy,“ bavilo sedmatřicetiletou tenistku haló, které se kolem jejího oděvu spustilo.

„Ani nevím, co to bylo. Nějaký neopren? Fakt jsem nevěděla, že v tomhle se může hrát, což mě překvapilo. Co si pamatuju, tak i když byla zima, nikoho v dlouhých kalhotách nenechali hrát,“ glosovala outfit soupeřky Kristýna Plíšková.

Serena Williamsová na French Open 2018.
Serena Willamsová je zpátky na Rolland Garros.

Všechny údivy nyní skončily se čtvrtečním rozhodnutím WTA. Ta od nové sezóny bude dovolovat nastupovat hráčkám i v podobných oděvech, v jakém nastoupila Williamsová. Kromě něj budou dovoleny i legíny, které byly dosud zakázány.

A spokojená bude i tenisová matka Williamsová. „Všechny mámy, co za sebou mají náročná těhotenství, se chtějí vrátit a zazářit, být v centru dění. Tohle jsem chtěla vyjádřit. A nic lepšího se najít nedá, nemyslíte?“ ptala se žurnalistů na Rolland Garros americká hráčka.

Pokud tím myslela přitáhnutí pozornosti, tak se jí to rozhodně povedlo.

Autor: