23. března 2015 12:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Alonso obstál při vyšetření na reflexy, McLarenu se uzdravil i Bottas

Fernando Alonso z McLarenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fernando Alonso z McLarenu. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Španělský pilot Fernando Alonso by měl v neděli v Malajsii absolvovat svou první Grand Prix formule 1 po návratu do McLarenu. Mistr světa z let 2005 a 2006, jenž kvůli otřesu mozku z testování nemohl startovat v úvodní Velké ceně sezony v Austrálii, už absolvoval několik lékařských testů s pozitivním výsledkem. Další ho však ještě čekají.

Podle španělských médií Alonso absolvoval v Cambridgi lékařská vyšetření na krátkodobou i dlouhodobou paměť a na reflexy. Od tamních specialistů dostal údajně zelenou k návratu do kokpitu. „Je to soukromá záležitost, takže to nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Nepochybuji však o tom, že odletí do Malajsie podle plánu,“ uvedl Alonsův manažer Luís García Abad.

Ve čtvrtek přímo v Sepangu by měl Španěla vyšetřit lékařský delegát Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean-Charles Piette a jeho fyzickou připravenost by měl otestovat lékařský štáb Velké ceny. Až poté by mohl Alonso dostat definitivní povolení k účasti v závodě.

Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování...
Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování...

Alonso přišel do McLarenu, za který už jezdil v roce 2007, před sezonou po pětiletém působení ve Ferrari. Při testování v Barceloně 22. února měl havárii a kvůli otřesu mozku chyběl 15. března na startu zahajovací Grand Prix Austrálie.

V Melbourne nemohl závodit ani finský pilot Valtteri Bottas z Williamsu, jenž sice absolvoval tréninky i kvalifikaci, ale do samotné Velké ceny nenastoupil kvůli bolestem zad. Také stav čtvrtého muže z loňské sezony MS se lepší a ani on by neměl v Malajsii chybět.

ČTK, Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.