Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Woods chce zpět svou jistotu. A znovu vítězit

Sport

  16:00
PRAHA - Tohle jméno nutí ve sportovním světě k neustálým debatám a nenechá v klidu snad žádného golfového fanouška. Jméno Tiger Woods.

Tiger Woods na golfovém turnaji Arnold Palmer Invitational. foto: Hans DerykReuters

Kdysi "božský" Američan, jenž zkouší návrat mezi nejvyšší elitu… Jenže čas, kdy si má vzít zpět svoje žezlo, zůstává zatím daleko v nedohlednu. "Ale stejně jsem hodně povzbuzený," tvrdí. Navzdory tomu, že kvůli zranění kolena a achillovky nehrál tři měsíce. Navzdory tomu, že při svém prvním turnaji po comebacku skončil minulý víkend až děleně 37.

Sezona ve čtvrtek v Atlantě rozehraje US PGA Championship, čtvrtý a poslední major turnaj v roce. Major, který na zelených greenech znamená něco jako grandslam v tenise.

A Woods…? Jak je na tom Tiger Woods? V minulosti tenhle turnaj vyhrál už čtyřikrát, ale letos mezi favority rozhodně nepatří. "Pořád se trápím s vyrovnaností," přiznává. "I s vědomím, že míček nelétá tak, jak bych chtěl, na což nejsem vůbec zvyklý. Stále s tím bojuji."

Slova o povzbuzení se tak týkala spíše jeho zdravotního stavu – před týdnem ve Firestonu už necítil žádné bolesti. Žádná úzkost, žádné hořké grimasy. Jedině kvůli nepovedenému odpalu…

Tehdy na WGC Bridgestone Invitational střídal totiž světlé momenty s těmi černými. Jeho výkony jako na houpačce ho srazily až na 30. místo světového žebříčku.

Nikdo ho neporazí, mysleli si

Přitom připravené hřiště v Atlantě, kde odteď bude o titul bojovat nejtěžší možná konkurence, se chlubí high-tech trávou – rychlým a nebezpečným povrchem. Dosáhnout na úspěch tady bude ještě náročnější.

Na vavřín si brousí zuby široký kruh soupeřů včetně mladé generace kolem Roryho McIlroye, Rickieho Fowlera, Jasona Daye či Rja Išikawy. Doba, kdy se hrálo jen o 2. místo za Woodsem, je dávno pryč.

Pryč jsou už i jarní prognózy na Tigerovu adresu, když se na hřiště vracel po dlouhých měsících útrap zaviněných jeho sexuálním skandálem a následným rozpadem manželství. Hned na Masters v Augustě se tehdy blýskl čtvrtým místem.

ČTĚTE TAKÉ

"Zlepšil práci ramenem, což jej učiní ještě silnějším," říkal dokonce v té době třeba Američan Kenny Perry. Jeho krajan John Cook zašel ještě dál: "Neznám nikoho, kdo by jej mohl porazit…" Jenže tak to zdaleka není… "Potřebuji hrát," ví 35letá bývalá světová jednička. "Můj cit a jistotu zvyšuje každé další kolo."

Woods to potřebuje nejen pro sebevědomí. Na PGA Championship hraje i o postup do FedEx Cupu, nadstavbové části série PGA Tour. Na nejlepších 125 hráčů ztrácí nyní čtyři příčky. Navíc poslední turnaj před play off pak znovu vynechá.

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat