21. července 2010 19:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Woods je navzdory aférám stále nejlépe vydělávajícím sportovcem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Tiger Woods na US Open | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods na US Open | foto: ČTK

DETROIT Navzdory mimomanželským aférám, které měly vliv na jeho obraz na veřejnosti i kvalitu hry, zůstává golfista Tiger Woods nejvíce vydělávajícím americkým i světovým sportovcem.

I když jeho příjmy oproti loňskému žebříčku klesly, stále s celkovým výdělkem 90,5 milionu dolarů jasně vévodí pořadí, které každoročně sestavuje americký magazín Sports Illustrated.

Čtyřiatřicetiletý Woods je v čele žebříčku posedmé za sebou, tedy po celou dobu, co ho Sports Illustrated vytváří. Jeho příjmy nicméně neustále klesají - oproti loňsku o 10 procent, oproti roku 2008 dokonce o čtyřicet. Tehdy si na startovném, bonusech a reklamě vydělal 127,9 milionu dolarů.
Tiger Woods.
Woodsovy příjmy pro letošní žebříček tvoří 20,5 milionu přímo z golfových turnajů, zbývajících 70 milionů pochází z reklamy. Výdělky z této oblasti byly ovšem nižší o 22 milionů než v loňském seznamu.

I tak si ale slavný Woods, jenž si dal po provalení svých nevěr loni v listopadu pětiměsíční pauzu od golfu a od dubnového comebacku marně čeká na turnajovou výhru, stále udržuje výsostné postavení mezi svými krajany. Jeho rival Phil Mickelson na druhém místě žebříčku si vydělal téměř o 30 milionů dolarů méně (61,7 milionu).

V mezinárodním žebříčku vede Federer
Třetí místo okupuje profesionální boxer Floyd Mayweather Jr. (60,25 milionu) před novou posilou Miami LeBronem Jamesem (45,8 milionu). "King James" je nejlepší ze skupiny čtyř basketbalistů z NBA, která je tak v top ten nejpočetněji zastoupenou soutěží.
Roger Federer

V žebříčku mezinárodních sportovců vystoupal z devátého místa na první tenista Roger Federer. Švýcarský rekordman v počtu grandslamových titulů zdvojnásobil své příjmy oproti loňskému seznamu a výdělkem 61,8 milionu sesadil z prvního místa fotbalistu Davida Beckhama, jenž byl v čele dva roky po sobě. Před anglického záložníka (40,5 milionu) se letos ještě dostal nejlepší fotbalista světa za rok 2009 Lionel Messi z Argentiny (44 milionů).

ČTK
  • 1Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz