Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Woods se na US Open posunul na třetí místo, vede Johnson

Sport

  10:34
PEBBLE BEACH - Světová jednička Američan Tiger Woods je před závěrečným dnem golfového US Open v Pebble Beach zpět ve hře o vítězství a svůj čtvrtý triumf. Třetí kolo zvládl na 66 ran, spolu s dalším Američanem Dustinem Johnsonem nejlépe ze všech, a posunul se už na třetí místo.

Tiger Woods na US Open foto: ČTK

Do posledního kola vstoupí pět ran za Johnsonem a dvě rány před svým největším rivalem Mickelsonem.

Woods předvedl stejně skvělé kolo jako Mickelson v pátek. Zahrál v něm celkem osm birdie, první tři sice vynuloval stejným počtem bogey, ale pět ve druhé devítce znamenalo skok v pořadí nahoru o více než dvacet míst.

"Je to proces, člověk to musí budovat postupně. Na všech Open, která jsem vyhrál, jsem měl sérii, kde jsem se dal dohromady," uvedl trojnásobný šampion US Open, jenž zahrál nejlepší kolo od svého návratu ke golfu po aféře s nevěrou.Tiger Woods na US Open

"Je to nejlepší hráč na světě, takže to není žádný šok, kam až se dostal," konstatoval lídr soutěže Johnson. "Ale jestli mi to pořád takhle půjde, budu těžko k poražení," varoval své soupeře pětadvacetiletý vítěz tří turnajů americké PGA. Dva tituly získal právě na hřišti Pebble Beach.

"Miluju to tady," prohlásil Johnson, jenž měl vynikající závěr třetího kola. Na posledních dvou jamkách zahrál birdie a při svém teprve třetím startu na US Open sahá po životním úspěchu. Loni skončil čtyřicátý.

Mickelson se naopak zhoršil o sedm ran a klesl na šesté místo. Hned za ním se drží rodák z Mariánských Lázní reprezentující Německo Alex Čejka, přestože třetí kolo s výsledkem +3 bylo jeho nejhorší na turnaji.

Tiger Woods na US Open

Boj o svůj první triumf na US Open však Mickelson nevzdává. "Na Open se může stát cokoli. Nebudu s těmi nejlepšími a potřebuji to rozbalit na prvních sedmi jamkách, kde se dá udělat pár birdie," uvedl.

Na US Open nevyhrál evropský golfista už 40 let, ale teď jsou v první desítce hned tři Evropané. Graeme McDowell ze Severního Irska je dokonce druhý a na čtvrtém místě figuruje málo známý Francouz Grégory Havret. Dělí se o ně s dvojnásobným vítězem US Open z 90. let Erniem Elsem z Jihoafrické republiky. Největší evropská hvězda Brit Lee Westwood v sobotu zahrál pět ran nad par a ztratil šanci na dobré umístění.

Havret si v posledním kole zahraje ve skupince s Woodsem. "Moc se na to těším, kvůli tomuhle trénuji a hraji golf. Jen doufám, že se mi to nebude v noci příliš honit v hlavě," řekl vítěz tří turnajů evropského okruhu.

O první hole in one se na letošním US Open postaral Thongchai Jaidee z Thajska, jenž zvládl na jeden úder tříparovou pátou jamku. "Bude to krásná vzpomínka," uvedl golfista, jenž se dělí o 49. místo.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat