23. července 2011 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Woods tápe a rozešel se svým nosičem holí

Tiger Woods na US Open | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods na US Open | foto: Reuters

NEW YORK / PRAHA Kvůli zranění nemůže hrát golf, odkládá jeden turnaj za druhým. A do toho ukončuje dlouholeté vztahy. Od dob, co se Tigeru Woodsovi rozpadlo po aféře s milenkami manželství, činí radikální rozhodnutí. Teď přišlo jedno zásadní.

Bývalá světová jednička se totiž rozešla se svým věrným caddiem. Spojení Tiger Woods a Steve Williams přitom trvalo 12 let. Za tuto dobu společně získali 63 profesionálních titulů – a 13 z celkových 14 Woodsových triumfů na turnajích major. Roky Woods fenomenálně vládl světu a s více než miliardou dolarů se stal nejbohatším sportovcem vůbec. Steve Williams u toho všeho byl...

"Chtěl bych mu vyjádřit svůj nejhlubší vděk za všechno, co pro mě udělal," vzkázala americká hvězda na svém oficiálním webu. "Steve je skvělý caddie a báječný přítel, pomohl mi ke spoustě mých úspěchů. Ale teď cítím, že je čas na změnu."

Woodse dříve po aféře s jeho nevěrou opustila řada sponzorů, sám změnil trenéra, začal také pracovat na novém švihu. A letos v červnu ukončil vazby s manažerskou společností IMG, která ho zastupovala už od roku 1996. Na řadu teď přišel i Williams.

Woodsovy změny

* po známé aféře kolem nevěry z podzimu 2009 přišel o rodinu a rozvodem i o část svého jmění

* během loňska změnil trenéra Hanka Haneyho za Seana Foleyho a začal pracovat na novém švihu

* v červnu ukončil spolupráci se svou manažerskou společností IMG

* nyní se rozloučil s dlouholetým caddiem Stevem Williamsem

Přitom tenhle Novozélanďan patřil k hráčovým nejbližším lidem. Oba si byli na svých svatbách. Jeho žena i bývalá Woodsova manželka Elin Nordegrenová jsou dodnes velmi blízké kamarádky.

"Po tolika letech oddaných služeb netřeba říkat, že to pro mě byl šok," přiznal Williams. "S ohledem na okolnosti posledních 18 měsíců – Tigerův skandál, nového trenéra, změnu švihu a boj se zraněními – jsem velmi zklamán, že naše úspěšná spolupráce končí právě teď."

Woods se už dva měsíce zotavuje po zranění levého kolena a Achillovy šlachy. Zámořská média odhadují, že si u něj Williams vydělával přes milion dolarů ročně.

Zpráva o jejich rozchodu přišla jako blesk z čistého nebe, ale úplně tak šokující zase není. Určité signály se už objevily... Začalo to červnovým US Open, kdy si Williamse "propůjčil" jako nosiče holí Australan Adam Scott.  Poté, co je spolu novináři spatřili i před týdnem na British Open, dostal známý caddie dotaz, zda vůbec pracuje ještě pro Woodse. "Proč se mě na něco takového ptáte?" reagoval Williams a víc neřekl.

On i Scott ujišťovali, že jde pouze o dočasnou výpomoc. Jenže teď vyšlo najevo, že celé trio tajilo plánovanou změnu už několik týdnů. Zatímco Woods jméno nového caddieho neodtajnil, Williams zůstane u 35letého parťáka z Austrálie. Jednu výhodu to jistě má – budou to k sobě mít daleko blíž.

I to totiž mohl být jeden z důvodů následného konce vztahu – Williams žije po většinu roku převážně na Novém Zélandě a za Woodsem povětšinou dojížděl.  Jenže v poslední době se mohl cítit poněkud odstrčený. Zvlášť v případě, kdy Woods svou neúčast na US Open oznámil na poslední chvíli – v době, kdy už Williams seděl v letadle na cestě za ním.

Možná už tehdy zaskočený Williams tušil, že se něco chystá. S čím asi tak překvapí uhasínající star Tiger Woods napříště?

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.