3. prosince 2011 16:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Woods v polovině turnaje vede a může ukončit půst

Tiger Woods. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods. | foto: ČTK

Bývalý suverén světového golfu Tiger Woods útočí na první turnajové vítězství po více než dvou letech. Dlouhý půst by mohl ukončit v kalifornském Thousand Oaks, kde v polovině soutěže Chevron World Challenge vede se slibným náskokem tří ran před Korejcem Čche Kjong-ču a Mattem Kucharem z USA.

"Chci být první po čtyřech kolech," prohlásil pětatřicetiletý Američan, který se marně snaží přidat do své sbírky 98. vítězství mezi profesionály od předloňského listopadu, kdy triumfoval na Australian Masters. Poté se provalila Woodsova nevěra a následovaly osobní a zdravotní potíže, kvůli nimž klesl z golfového trůnu až na současnou 52. příčku světového žebříčku.

Woods: Hraju líp

"Vést po dvou kolech je fajn, ale po čtyřech je lepší. Hraju líp a je příjemné vidět, že se to odráží i na výsledcích," řekl Woods. Páteční druhé kolo zvládl s výsledkem pět ran pod par a celkově má bilanci -8.

V polovině turnaje vedl Woods i před třemi týdny na Australian Open, ale pak zkazil třetí kolo. Konečným třetím místem přesto dosáhl nejlepšího umístění v sezoně.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!