Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z prvního místa na dvacáté. Soukalová si stíhačku pokazila střelbou

Sport

  12:03
POKLJUKA - Vybíhala první, v cíli byla dvacátá. Hned první střelecká položka vleže byla pro Gabrielu Soukalovou ve stíhacím závodě v Pokljuce osudová. Tři chyby ji srazily pořadím do druhé desítky. Vítězné galapředstavení naopak předvedla v Pokljuce Darja Domračevová.

Gabriela Soukalová během štafety 4x6km. foto: ČTK

Ještě k žádnému pohárovému závodu v této sezoně nevzhlížela česká reprezentace s takovými nadějemi. Osmnáct vteřin k dobru, které si do něj vnášela Gabriela Soukalová ze sprintu, vyvolávalo mnohé naděje.

„Běžecky je na tom čím dál líp, alfou a omegou bude střelba,“ říkal před závodem šéftrenér Ondřej Rybář.

Bohužel, hned první střelecká položka vleže jeho slova potvrdila.

Zatímco svoji poslední vítěznou stíhačku v Ruhpoldingu absolvovala v lednu bez chyby na střelnici, tentokrát vleže vyprodukovala celkem čtyři. S jednou další chybou vstoje to znamenalo pokles o 20 příček. Propad zažila také Veronika Vítková, z 15. na 24. místo.

O pět míst si naopak polepšila Domračevová a o 14 Mäkäräinenová.

Devatenáct z dvaceti ran zvládla vítězná Domračevová, netrefila jen tu úplně poslední. V závěru se k ní sice přiibližovala Mäkäräinenová, která se k ní přiblížila na 10 vteřin.

Jak se závod vyvíjel

Až do první střelby ujížděla Gabriela Soukalová osamocena v čele závodu. Na prvním mezičase Wiererová srazila z náskoku Češky necelé dvě vteřiny, při následné „motokrosové“ pasáži však měla opět mírně navrch Soukalová. Zezadu už snižovaly ztrátu Domračevová, Mäkäräinenová i Vítková.

První střelba vleže však bohužel skončila pro Soukalovou nešťastně, hned první dvě rány mířily mimo terč, potom i třetí. Dvakrát chybovala rovněž Vítková, a tak se Češky propadly, Soukalová byla rázem s 59vteřinovou ztrátou osmnáctá a Vítková sedmadvacátá, těsně před ni už se vklínila bezchybně střílející Puskarčíková.

Do čela se propracovala čistou střelbou Wiererová, kterou však vzápětí nahradila Domračevová.

Při druhé ležce si udržely čisté konto Domračevová a Semerenková, naopak Wiererová dvakrát chybovala. Běloruska navýšila svůj náskok na 14 vteřin.

Češky opět chybovaly: Soukalová a Puskarčíková jednou, Vítková hned třikrát. Což znamenalo opouštění pozic v první dvacítce a pro Vítkovou dokonce dočasný sestup mimo bodované příčky.

Domračevová jela i střílela jako stroj, třetí čistá položka - první vstoje - navýšila její náskok už na tři čtvrtě minuty před duem Semerenková-Mäkäräinenová. Soukalová konečně předvedla nulu a polepšila si na průběžné 20. místo. Naopak dvě trestná kola zbrzdila Puskarčíkovou a jedno Vítkovou. Druhou nejlepší Češkou byla v tu chvíli na 36. místě Jitka Landová.

Poslední střelecká zkouška přinesla jedinou chybu Domračevové, Soukalová netrefila až úplně poslední terč a zůstala dvacátá, naopak Vítková s nulou opět mírně stoupala pořadím.

V cíli se k duu nejzkušenějších Češek přidaly na bodovaných příčkách i 29. Puskarčíková a 39. Landová.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat