28. října 2008 14:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Za pokus o vraždu při baseballu půjde do vězení

Hráči Tampy Bay Rays po postupu do Světové série. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráči Tampy Bay Rays po postupu do Světové série. | foto: ČTK

NEW YORK Muž, který plánoval útok na fanoušky při únorovém Super Bowlu - finále zámořské ligy NFL v americkém fotbale - byl odsouzen na rok a den do vězení. O verdiktu soudu ve Phoenixu informovala agentura AP.

Šestatřicetiletý Kurt William Havelock chtěl útok provést na parkovišti u stadionu univerzity ve Phoenixu, kde se před zápasem mezi New York Giants a New England Patriots konaly akce pro fanoušky. Chtěl se pomstít za to, že úřady odmítly udělit jeho restauraci povolení k prodeji alkoholu.

Havelock proto poslal do několika novin dopisy a emaily, ve kterých napsal, že "kulky jsou pádnější argumenty než slova" a slíbil "rychlou a krvavou" odplatu. Na parkoviště ve Phoenixu si přinesl poloautomatickou pušku a dvě stovky nábojů. Nakonec však na nikoho nezaútočil a sám se přihlásil na policii.

Maximálním trestem bylo pětileté vězení a pokuta 250.000 dolarů. Soudce se nakonec přiklonil k nižší sazbě, protože Havelock se přihlásil na policii a spolupracoval s vyšetřovateli. Vzhledem k tomu, že muž byl ve vězení od února, mohl by se podle soudce dostat na svobodu už koncem listopadu. V následujících třech letech bude pod dozorem.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.