11. dubna 2008 12:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Za sexuální urážku rozhodčí byl fotbalista propuštěn

Také česká rozhodčí Dagmar Damková to nemá lehké.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Také česká rozhodčí Dagmar Damková to nemá lehké. | foto: Lidové noviny

SAN MARTÍN Peruánský fotbalový mistr Deportivo San Martín propustil uruguayského útočníka Maria Leguizamóna za to, že v televizním rozhovoru urazil ženskou rozhodčí, která ho krátce předtím vyloučila.


Fotbalista o sudí Silvii Reyesové prohlásil, že je sexuálně neuspokojená. Později se za svůj výrok omluvil, ale nic mu to nepomohlo. "Moje svědomí je čisté, protože jsem to řekl v rozčilení," řekl Leguizamón, jedna z hvězd San Martína. Reyesová jeho omluvu nepřijala a podobně se zachovali i zástupci mistrovského klubu. "San Martín se zastal rozhodčí, nejen proto, že je to dáma, ale také protože si z titulu své funkce zaslouží úctu a respekt," uvedl generální manažer klubu Alvaro Barco.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?