5. října 2018 16:43, aktualizováno  17:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Útočníkovi, který pořezal Kvitovou, hrozí až 12 let vězení. Byl obžalován z vydírání a porušení domovní svobody

Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli... | foto: MAFRA

BRNO/PRAHA Státní zástupce v pátek podal obžalobu na muže, který předloni v prosinci v Prostějově napadl tenistku Petru Kvitovou a vážně jí pořezal levou ruku. Hrozí mu až 12 let vězení. Na webu Krajského státního zastupitelství v Brně to oznámil jeho mluvčí Hynek Olma.

„Dnešního dne byla v souvislosti s napadením ženy v Prostějově, ke kterému došlo dne 20. 12. 2016, podána u Krajského soudu v Brně obžaloba na třiatřicetiletého muže z Prostějovska,“ uvedl mluvčí. Muž byl obžalován ze zločinu vydírání a přečinu porušování domovní svobody. „V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody v délce pět až 12 roků,“ doplnil Olma.

Petra Kvitová.
Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli...

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová se po operaci levé ruky, ve které drží raketu, a několikaměsíční rekonvalescenci vrátila k tenisu loni v květnu. V aktuálním světovém žebříčku jí patří čtvrté místo.

Za útok na Kvitovou policie v květnu obvinila Radima Žondru. Muž vinu popírá, soud ho ale poslal do vazby. Krajské státní zastupitelství dostalo návrh na obžalobu v srpnu.

Žondra je zároveň souzen v jiném případu. V září ho soud poslal na 2,5 roku do vězení za to, že před třemi lety dal tip lupičům, kteří posléze přepadli advokáta v Lysicích na Blanensku. Útočníci advokáta mučili a oloupili o věci za 50.000 korun. Žondra vinu popírá a proti rozsudku se odvolal. Už dříve byl podle médií v podmínce kvůli tomu, že se podílel na přepadávání osamělých důchodců.

Případ napadení Kvitové olomoucká krajská policie vyšetřovala jako vydírání, loni v listopadu ho odložila. Letos jej znovu otevřel útvar policejního prezidia.

Kvitová se po útoku podrobila komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Rekonvalescence trvala řadu měsíců, na turnaje se vrátila loni na Roland Garros. Od té doby získala šest titulů.

Sdělení krajského státního zastupitelství:

Napadení ženy v Prostějově

Dnešního dne byla v souvislosti s napadením ženy v Prostějově, ke kterému došlo dne 20. 12. 2016, podána u Krajského soudu v Brně obžaloba na 33 letého muže z Prostějovska, a to pro spáchání zločinu vydírání a přečinu porušování podle § 175 odst. 1, odst. 2 písm. c), odst. 3 písm. a) trestního zákoníku a přečin porušování domovní svobody podle § 178 odst. 1, odst. 2 trestního zákoníku.

V případě, že bude uznán vinným ze spáchání shora uvedené trestné činnosti, hrozí mu trest odnětí svobody v délce pět až dvanáct roků.

ČTK, Lidovky.cz

Adecco spol. s r.o.
Projektový vedoucí (automotive výroba)

Adecco spol. s r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč