18. června 2011 12:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhlavová-Strýcová a Zakopalová mají první titul

Barbora Záhlavová-Strýcová vypadla hned v 1. kole Roland Garros  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Záhlavová-Strýcová vypadla hned v 1. kole Roland Garros | foto: Reuters

HERTOGENBOSH České tenistky Barbora Záhlavová-Strýcová a Klára Zakopalová získaly první společný titul ve čtyřhře. Z pozice čtvrté nasazené dvojice vyhrály turnaj na trávě v nizozemském Hertogenboschi, generálku na Wimbledon.

Češkám dnes stačilo získat proti slovensko-italskému páru Dominika Cibulková, Flavia Pennettaová jen sedm míčků. Finále totiž bylo v pátek kvůli dešti přerušeno za stavu 1:1 na sety a 3:3 v takzvaném super tie-breaku. Ten české tenistky nakonec vyhrály 10:7.

Pětadvacetiletá Záhlavová-Strýcová přidala do své sbírky už čtvrtý letošní deblový titul a celkově 14. v kariéře na okruhu WTA. Většinu těch předchozích i všechny v této sezoně vybojovala s Ivetou Benešovou. O čtyři roky starší Zakopalová proměnila v premiérové vítězství svou čtvrtou finálovou účast ve čtyřhře.

Ve wimbledonské generálce v Hertogenboschi může dosáhnout stejného úspěchu i deblový specialista František Čermák, který své 40. finále v kariéře odehraje s italským kolegou Danielem Braccialim proti švédsko-rumunské dvojici Robert Lindstedt, Horia Tecau. Čermák může získat již 24. titul.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.