22. dubna 2010 15:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhrobská je z nového kouče nadšená. 'Byla to dobrá volba,' říká

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Šárka Záhrobská si užívá úspěch. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šárka Záhrobská si užívá úspěch. | foto: ČTK/AP

PRAHA Velmi dobré pocity z tréninku s novým koučem Pavlem Šťastným má slalomářka Šárka Záhrobská. Společně strávili týden tréninku na ledovci a bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru se ujistila, že angažování trenéra byl dobrý krok.

Společně začali pracovat na zlepšení rozsahu pohybů a zejména na technice obřího slalomu, který chtějí do příští sezony razantně zlepšit. "Viděla jsem spoustu věcí, které se dají zlepšovat," prohlásila dnes Záhrobská.

Zkušený trenér Šťastný dovedl před 26 lety Olgu Charvátovou k bronzu ve sjezdu na ZOH v Sarajevu a do České republiky se vrátil po dvaceti letech ze zámoří. Tam pracoval v USA i v Kanadě jako lyžařský kouč. Až do loňské sezony trénoval Záhrobskou její otec Petr, v uplynulém roce ji vedl kondiční kouč Antonín Strach.

"Pavel ví, kde mám slabiny a jak je zlepšit," řekla Záhrobská. "Děláme nové drily, učím se a je to pro mě motivace a osvěžení tréninku," popsala nové prvky v přípravě. Chybou byla i nesymetrická práce obou stran těla. "Pravá mi pracovala hůř než levá, snažíme se to srovnat. Vím, jak ten pohyb má vypadat, ale nedařilo se mi to na lyžích aplikovat. Je to ještě hodně práce," řekla Záhrobská. Nová cvičení ji bolí, neboť zapojuje jiné svalové skupiny. "Ty, které se flákaly," usmála se.

Pavel Šťastný

S koučem během tréninku debatuje o svých pocitech a množství dávek, jinak mu plně důvěřuje. "Co řekne, tak platí, já mu plně důvěřuju. Je to zábavné, protože to je nové," vyprávěla. Kouč se věnuje pouze Záhrobské, společně tráví i volné chvíle. "Je výborný společník, neznáme se, má spoustu zážitků a zkušeností z Kanady a USA. Je o čem povídat," řekla lyžařka. Plánují i anglické večery, aby zlepšila své jazykové vybavení.

Trénink je v kostce stejný jako v minulých letech, letos však Záhrobská odložila volno až na červenec i kvůli tomu, že na ledovcích panují ideální tréninkové podmínky. "Zrovna o víkendu napadl sníh a není výjimkou, že je ráno mínus patnáct stupňů," popsala Záhrobská. Lyžuje stále také proto, že testuje nové lyže. Program letního volna ale ještě nemá. "Možná pojedu do Harrachova na kola, ještě uvidím," nechtěla moc plánovat.

V jejím týmu vedle Šťastného zůstali kondiční kouč Antonín Strach, servisman Miloš Machytka, fyzioterapeutka Dita Schönfeldová a lékař Pavel Kolář. Přibude ještě jedna fyzioterapeutka, aby měla Záhrobská péči při každém závodu. Vypadl asistent Pavel Kubričan a předloni i otec Petr Záhrobský, který v týmu skončil i jako manažer. "Teď tohle obsazení řeší Tonda," poukázala Záhrobská na Stracha. "Nejsme ještě vůbec rozhodnutí a je to ve fázi hledání," dodala.

ČTK
  • 0Diskuse

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!