Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobská neudržela medailovou pozici

Sport

  21:06
AARE - Česká lyžařka Šárka Záhrobská skvěle zajela první kolo obřího slalomu na mistrovství světa ve švédském Aare. Nadějnou pozici však ve druhém kole neudržela a klesla v celkovém pořadí na dvanácté místo.

Šárka Záhrobská v cíli prvního kola slalomu na MS ve švédském Aare. foto: AFP

Závod vyhrála Rakušanka Nicole Hospová před Švédkou Marií Pietiläovou-Holmnerovou a Italkou Denise Karbonovou.

Záhrobská se startovním číslem sedmnáct zajela excelentně první kolo, po němž se s Kanaďankou Genevieve Simardovou dělila o druhou pozici a ztrácela jen třináct setin sekundy na vedoucí Američanku Julii Mancusovou. Její otec a trenér v jedné osobě Petr Záhrobský pak České televizi řekl, že se její útok dal čekat.

"Šárka začíná předvádět to, co už dávno dělala v tréninku," řekl.

Jeho dcera, čtvrtá žena z páteční superkombinace, však ve druhém dějství na medaili opět útočila marně. Zajela až pětadvacátý čas a na vítěznou Hospovou ztratila 1,72 sekundy. Nakonec tak vypadla i z první desítky a zaostala za svým maximem z obřího slalomu na světové scéně - v závodu Světového poháru ve slovinské Kranjské Goře skončila v lednu sedmá.

Na medailových pozicích se však neudržela ani jedna ze závodnic, které se na stupních vítězů pohybovaly po prvním kole. Vedoucí Mancusová klesla na pátou příčku, Simardová skončila desátá.

Nejrychlejší druhé kolo vyneslo ze čtvrtého místa k titulu Hospovou, která v Aare získala vůbec první zlato pro rakouskou velmoc. V konečném součtu suverénně o 85 setin porazila domácí Pietiläovou-Holmnerovou, jež byla po prvním kole šestá. Až ze dvanácté příčky se k bronzu dostala Karbonová.

Závod tentokrát nevyšel domácí hrdince Anje Pärsonové, která už v Aare získala tři zlaté medaile. Po prvním kole byla sedmá a ve druhé části závodu se snažila zaútočit, ale riskantní jízda jí nevyšla a jako jediná z elitní třicítky vypadla.

Populárního "tučňáka" tak tentokrát nepředvedla po vítězství v cíli, ale nechtěně už na sjezdovce.

Autoři: ,