29. prosince 2012 18:57, aktualizováno  19:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhrobská obsadila v závěrečném slalomu roku 22. místo

Česká slalomářka Šárka Záhrobská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká slalomářka Šárka Záhrobská | foto: Reuters

Lyžařka Šárka Záhrobská zakončila rok 2012 dvaadvacátým místem ve slalomu Světového poháru v Semmeringu. Pro českou exmistryni světa to v její elitní disciplíně znamenalo nejhorší výsledek v sezoně po jednom třináctém a dvou čtrnáctých místech. Na rakouské sjezdovce se premiérového triumfu v kariéře dočkala Slovenka Veronika Velez-Zuzulová.

Už po prvním kole bylo zřejmé, že Záhrobská bude jen těžko navazovat na předchozí výsledky. Od vyřazení ji dělilo patnáct setin a z 27. příčky měla na nejrychlejší Tinu Mazeovou ze Slovinska ztrátu přes tři sekundy. V druhém kole si pod umělým osvětlením polepšila díky patnáctému času a výpadkům soupeřek.

Druhá Češka na startu Martina Dubovská jela pouze jednou a mezi závodnicemi, které první jízdu dokončily, skončila třetí od konce.

Mazeová jako první žena získala víc než 3 tisíce bodů

Osmadvacetiletá Velez-Zuzulová útočila na životní triumf z druhého místa po prvním kole, a když porazila i nejrychlejší ženu druhé jízdy Katrin Zettelovou, čekala už jen na výsledek vedoucí lyžařky celkového pořadí SP Mazeové. Ta ale nakonec neporazila ani Zettelovou a skončila třetí, zatímco Slovenka mohla po sedmi třetích a šesti druhých místech slavit premiérové zlato.

Mazeová i tak bezpečně udržela vedení v SP, navíc jako první žena v historii vybojovala ještě před koncem kalendářního roku přes tisíc bodů (1059). Do nového roku vstoupí i jako vedoucí žena hodnocení slalomu, protože dosavadní jednička Mikaela Shiffrinová nedokončila druhé kolo.

ČTK, Lidovky.cz

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?