Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobská zklamala. Ve Světovém poháru v Záhřebu skončila až 19.

Sport

  19:20
ZÁHŘEB - České lyžařce Šárce Záhrobské se nedařilo v dnešním slalomu Světového poháru v Záhřebu a obsadila v něm až devatenácté místo.

Šárka Záhrobská. foto: Reuters

Po první jízdě jí dokonce reálně hrozilo, že nepostoupí do druhé části závodu, který nakonec vyhrála Marlies Schildová. Rakušanka si připsala čtvrté vítězství z pěti slalomů v sezoně.

Na druhém místě skončila se ztrátou 75 setin na vítězku Maria Rieschová z Německa a navýšila svůj náskok v průběžném pořadí SP o 186 bodů, neboť obhájkyně celkového vítězství Američanka Lindsey Vonnová první kolo nedokončila. Třetí pozici obsadila Italka Manuela Mölggová, která nabrala na nejrychlejší slalomářku manko 1,08 sekundy. Druhá česká závodnice Michaela Smutná první kolo nedokončila.

Rok 2010 v obrazech

Záhrobská dojela první kolo na sedmadvacáté pozici zčásti i vinou husté mlhy a k postupu do druhého kola jí pomohla i skutečnost, že do cíle se nedostalo celkem 25 slalomářek. Nakonec byla klasifikována na 26. místě po diskvalifikaci Rakušanky Michaely Kirchgasserové. V druhé části se Záhrobská zlepšila, ale vinou chyby ve spodní části zaznamenala nakonec šestnáctý nejrychlejší čas druhého kola.

"V prvním kole nebyla viditelnost nejlepší, bylo vidět na jednu až dvě branky, to nikomu nevyhovuje, ale to nebyla hlavní příčina, proč jsem jela pomalu," řekla ČTK Záhrobská. Prý podcenili se servismanem přípravu lyží.

"Trať byla hodně ledová a lyže nedržely. Nejelo se mi vůbec dobře," komentovala to. Druhý pokus už byl prý lepší. "Lyže byly perfektní, bylo to na té jízdě znát, ale dole jsem udělala velkou chybu, která mě stála dost míst. Mohla jsem se dostat někde kolem dvanáctého místa," řekla.

Šárka Záhrobská.

Pro Záhrobskou, která na vítězku nakonec ztratila v součtu obou kol propastných 5,51 sekundy, skončil záhřebský slalom nejhorším výsledkem po více než třech letech; v prosinci 2007 v Lienzu v sezoně po zisku titulu mistryně světa dojela v prvním kole na 37. místě. Před tím byla horší jen v Aspenu v prosinci 2005, kde obsadila 23. pozici.

"Pro mě to ale neznamená vůbec nic. Já to vůbec nesleduju a vždy to slyším akorát od novinářů, že to bylo nejhorší umístění od... A podobně," prohlásila česká lyžařka. "Já se spíš snažím řešit, co se v jednotlivé jízdě dá udělat lépe," doplnila.

V této sezoně se pětadvacetileté Záhrobské zatím nedaří. Pod vedením nového trenéra Pavla Šťastného pracuje na změně techniky a nejlépe zatím dojela sedmá v Levi, dvakrát obsadila desáté a jednou dvanácté místo.

"Není první sportovec, kterému se po nesmírně vypjaté olympijské sezoně tolik nedaří. Má nového kouče, nový systém tréninku, chvíli to potrvá," řekl ČTK trenér Šťastný. "Dneska to nebyl její závod, ale jsem přesvědčený, že to v ní je schované a že to přijde," uvedl. V Záhřebu byly podmínky v první části závodu složité a na mlhu si stěžovala i pozdější jasná vítězka Schildová. "Moc jsem v prvním kole neviděla, maximálně do další branky. Jako bych jela slepá," prohlásila po prvním kole. Na stejné sjezdovce vyhrála už v letech 2006 a 2007. "Přitom mi vůbec nepřipadalo, že jedu dobře," uvedla.

I druhá Rieschová se prý nemohla dostat do potřebného rytmu. "Byl to dnes hodně těžký závod. Viděla jsem tak tři branky před sebe," uvedla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!