12. prosince 2007 10:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhrobské se ztratily lyže

Mezi brankami. Šárka Záhrobská na trati nedělního slalomu v Aspenu, kde skončila pátá.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mezi brankami. Šárka Záhrobská na trati nedělního slalomu v Aspenu, kde skončila pátá. | foto: AFP

PRAHA Den a půl strávila Šárka Záhrobská na cestě domů, ale když konečně elitní světová slalomářka dorazila z amerického Aspenu do Prahy, neměla moc důvodů k radosti. V planetárním zmatku světových aerolinek totiž dvaadvacetileté lyžařce zmizelo veškeré vybavení včetně závodních lyží.

„Může to být problém. Kdyby lyže nedorazily, tak bych nemohla jet super G ve Svatém Mořici,“ podotkla Záhrobská pro LN. „Jsou to všechny moje věci. To je patnáct zavazadel, pět balíků s lyžemi a jeden mazací stůl,“ vypočítávala ztráty mistryně světa.

Hlavní zádrhel se stal na letišti v Chicagu, kde Záhrobští nestihli linku do Evropy.

„Viděli jsme, jak tam letadlo stálo, ale nepustili nás do něj. Pak uběhlo deset minut a pak ještě dalších patnáct, kdy letadlo stálo na dráze,“ vykládal otec a trenér Petr Záhrobský.

Na procházku? To ne
Americká puntíčkářská byrokracie osobitého kouče pořádně rozpumpovala. „Museli jsme se proboxovat do jiného letadla. Bylo to dost tvrdé, slovně jsme se prali,“ popisoval ostrou výměnu názorů na chicagském letišti. „Takže na nás pozvali stráž,“ usmál se. „Ale zatýkat nás nechtěli.“

Nyní budou čekat v Praze, až lyže a ostatní vybavení dorazí. Přitom do Švýcarska na další závody Světového poháru chtěli vyrazit už zítra. „Kdyby to nepřišlo, tak bychom museli super G zrušit,“ přemýšlel Záhrobský.

Jeho dcera zatím využije volna k odpočinku. „Budu doma a nikam nepůjdu. Všude jsou chřipky a nechci nastydnout,“ odmítala představu procházky po vánočních trzích na Staroměstském náměstí.

Z kanadských a amerických štací SP si přivezla velmi dobré výsledky, zejména druhé místo ve slalomu a 15. v superobřím slalomu. „Ale cestování přes časová pásma je vyčerpávající,“ povídala. „I když výsledky samozřejmě udělají radost.“

Ráda bych trénovala ve Špindlu
Kvůli neustálému cestování zatím Záhrobská netuší, kde bude slavit Vánoce. „Asi budu v Praze,“ přemýšlela. „Už Vánoce tak neřeším. Asi to zase přijde, ale teďka je tak neprožívám,“ vysvětlovala a se smíchem odmítala nabídku cestovního stromečku.

Místo toho by si ráda zatrénovala na kopci ve Špindlerově Mlýně, kde se první lednový víkend pojede závod Světového poháru. „Všichni to berou, jako že je to můj domácí kopec a já jsem na něm tři roky nestála, protože není čas tam trénovat a loni nebyl vůbec sníh,“ zamračila se. „Určitě bych byla ráda, kdybych si tam zatrénovat mohla, ale nevím, jaké jsou tam podmínky.“

 

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz