Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Záhrobské tentokrát slalom v Aspenu nevyšel, skončila až dvanáctá

22:42
ASPEN - Lyžařka Šárka Záhrobská obsadila v dnešním slalomu Světového poháru v Aspenu, který v minulých dvou letech vyhrála, až dvanáctou pozici. Bronzová olympijská medailistka zaznamenala ve své nejoblíbenější disciplíně nejhorší umístění od ledna 2009, kdy byla třináctá v Mariboru. Pro premiérové vítězství v kariéře si v Coloradu dojela Švédka Maria Pietiläová-Holmnerová, jež dosáhla nejlepších časů v obou kolech.

Slalomářka Šárka Záhrobská foto: ČTK

Pětadvacetiletá Záhrobská byla po prvním kole osmá se ztrátou 78 setin sekundy. Nebyla tak bez šance když už ne na vítězný hattrick v Aspenu, tak alespoň na vylepšení sedmé pozice z úvodního slalomu sezony v Levi. Druhé kolo však majitelce kompletní sbírky medailí z mistrovství světa nevyšlo. Zajela v něm až 15. čas a teprve podruhé od listopadu 2006 neskončila ve slalomu SP v elitní desítce.

Čtyřiadvacetiletá Pietiläová-Holmnerová, jež byla letos na ZOH čtvrtá za Záhrobskou, v Aspenu suverénně vyhrála. Druhou Marii Rieschovou z Německa, olympijskou vítězku a nejlepší slalomářku minulé sezony, porazila o 68 setin sekundy. Třetí Finka Tanja Poutiainenová byla zpět už o 93 setin. Rieschová, která byla druhá už v Levi, vede průběžné pořadí celého Světového poháru i disciplíny. Záhrobská je v hodnocení slalomu osmá.

Na dnešní závod nebude ráda vzpomínat vítězka z Levi Marlies Schildová, která se spustila na trať jako první. Rakouská favoritka z přemíry snahy netrefila hned úvodní branku a po "špicaru" několik metrů po startu vypadla. Bez bodů zůstala i Češka Eva Kurfürstová, jež v úvodním kole obsadila 51. místo s odstupem 6,69 sekundy a nepostoupila.