Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobskou kdosi vydírá. Podezřelý je její otec

Sport

  13:32
PRAHA - Desítky vulgárních a urážlivých e-mailů, SMS a telefonátů ze skrytých čísel. Takovému tlaku prý v posledních měsících čelí olympijská medailistka z Vancouveru Šárka Záhrobská.

Šárka Záhrobská foto: Reuters

Neznámý stalker obtěžuje lyžařku od začátku sezony, po neúspěších na světovém šampionátu v Ga-Pa a Světových pohárech ve Špindlerově Mlýně se ataky ještě stupňují. 

Co řekl Záhrobský...

Petr Záhrobský pro deník Sport prozradil, že je ochotný se podrobit kontrole mailů a telofonu. "Problém s tím nemám," řekl s tím, že ho celá záležitost mrzí. "Je mi velmi smutno z mé dcery, které jsem věnoval čtyřiadvacet let a která mě osočí z tohoto. To už není na omluvu. Žádnou také žádat nebudu. Nařknout ale svého otce, to už je dost velká síla."

"Už jsme to nemohli přehlížet. Předali jsme případ našim právníkům," řekl LN Karel Tejkal z České sportovní, která lyžařku zastupuje. Zároveň ale odmítl spekulace médií, že by autorem urážek musel být určitě lyžařčin otec a bývalý trenér Petr Záhrobský.

"To musí vyšetřit někdo jiný, je to silné obvinění," míní Tejkal. Policie však zatím podnět pro šetření nedostala. V kdysi úspěšném rodinném tandemu Záhrobských došlo k rozkolu před dvěma lety, kdy se v týmu objevil kondiční trenér Antonín Strach. Ten se brzy stal lyžařčiným hlavním koučem i životním partnerem a závodnice nakonec od otce úplně odešla.

Záhrobský nese nelibě ústup své dcery ze slávy a viní z něj právě nový tým, který počastoval několika urážkami. Zda se ale podílel i na vulgárních e-mailech, zatím není jisté. Na žádost LN o vyjádření po celý den nereagoval.

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat