Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobskou kdosi vydírá. Podezřelý je její otec

Sport

  13:32
PRAHA - Desítky vulgárních a urážlivých e-mailů, SMS a telefonátů ze skrytých čísel. Takovému tlaku prý v posledních měsících čelí olympijská medailistka z Vancouveru Šárka Záhrobská.

Šárka Záhrobská foto: Reuters

Neznámý stalker obtěžuje lyžařku od začátku sezony, po neúspěších na světovém šampionátu v Ga-Pa a Světových pohárech ve Špindlerově Mlýně se ataky ještě stupňují. 

Co řekl Záhrobský...

Petr Záhrobský pro deník Sport prozradil, že je ochotný se podrobit kontrole mailů a telofonu. "Problém s tím nemám," řekl s tím, že ho celá záležitost mrzí. "Je mi velmi smutno z mé dcery, které jsem věnoval čtyřiadvacet let a která mě osočí z tohoto. To už není na omluvu. Žádnou také žádat nebudu. Nařknout ale svého otce, to už je dost velká síla."

"Už jsme to nemohli přehlížet. Předali jsme případ našim právníkům," řekl LN Karel Tejkal z České sportovní, která lyžařku zastupuje. Zároveň ale odmítl spekulace médií, že by autorem urážek musel být určitě lyžařčin otec a bývalý trenér Petr Záhrobský.

"To musí vyšetřit někdo jiný, je to silné obvinění," míní Tejkal. Policie však zatím podnět pro šetření nedostala. V kdysi úspěšném rodinném tandemu Záhrobských došlo k rozkolu před dvěma lety, kdy se v týmu objevil kondiční trenér Antonín Strach. Ten se brzy stal lyžařčiným hlavním koučem i životním partnerem a závodnice nakonec od otce úplně odešla.

Záhrobský nese nelibě ústup své dcery ze slávy a viní z něj právě nový tým, který počastoval několika urážkami. Zda se ale podílel i na vulgárních e-mailech, zatím není jisté. Na žádost LN o vyjádření po celý den nereagoval.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat