Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 22 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhrobský má podle soudního rozkazu zaplatit 8 milionů

Petr Záhrobský v roce 2007. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Záhrobský v roce 2007. | foto: Lidové noviny

PRAHA Petr Záhrobský, otec a bývalý trenér slalomářky Šárky Záhrobské, s kterou se rozešel ve zlém, by měl vrátit přes osm milionů korun. Jde o finanční odměny ze závodů Záhrobské, které prý vybral v Rakousku, úroky a náklady na soud. Lyžařka dlužnou částku (6,3 milionu korun) postoupila třetí osobě a soud už v únoru rozhodl, že Záhrobský má peníze vyplatit.

Otec lyžařky má uhradit dlužnou částku 260 800 eur (v přepočtu 6,3 milionu korun) a úroky 50 tisíc eur (1,2 milionu korun). Musí zaplatit i náklady na soudní řízení, které činí 437 000 korun, celkem tedy přes osm milionů korun. O platebním rozkazu, který vydal obvodní soud v Praze 6, informovaly deníky MF Dnes a Sport.

Vzhledem k tomu, že podle dostupných informací se zdá, že Záhrobský částku nezaplatil, čímž právnickou řečí rozhodnutí odporoval, bude případ řešit další soud. Ten vyslechne i Záhrobského.

DÁLE ČTĚTE K TÉMATU

Spor se týká prémií za závody, které Záhrobská dostávala. Otec je měl neoprávněně vybrat v Rakousku. "Táta dostal několik výzev od právníků, ale dělá mrtvého brouka. Říkával, že si ty peníze zaslouží nebo že mi je dá, až bude chtít," uvedla Záhrobská v rozhovoru pro Magazín DNES. Záhrobský je momentálně v zahraničí a nechce nic komentovat.

"Ke všemu se po poradě s právníky vyjádřím teprve, až se vrátím. Pak vyvrátím všechny ty lži," prohlásil. Záhrobský je přesvědčený, že v případě jeho dcery jde o řízenou kampaň. "Známí mi často volají a říkají – nitky vedou tam a tam. Je to řízená kampaň proti mně. Zkuste se zamyslet, odkud to vzniká a proč a kdo za ty nitky tahá...," řekl pro LN.

Petr Záhrobský a Šárka Záhrobská.

Záhrobská pohledávku postoupila třetí osobě. "Jde o jednu z firem, které se v Česku zabývají vymáháním dluhů. Ta teď jedná místo ní u soudu," řekl Karel Tejkal, mluvčí společnosti Česká sportovní, která bývalou mistryni světa zastupuje.

Bronzová olympijská medailistka se předloni s otcem rozešla a změnila kouče. Místo Záhrobského ji vedou Pavel Šťastný a kondiční trenér Antonín Strach. Po letošní horší sezoně mezi lyžařkou a otcem začalo veřejně jiskřit, když Záhrobský ostře kritizoval její trenéry.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...