Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobský: Oběť jsem já, vyhrožuje mi kouč Šárky

Sport

  11:37
PRAHA - Otec a bývalý trenér slalomářky Šárky Záhrobské Petr odmítl nařčení ze stalkingu, pronásledování nepříjemnými a vulgárními textovými zprávami a e-maily. Naopak tvrdí, že Antonín Strach, přítel a kondiční kouč lyžařky, mu prostřednictvím sms zpráv vyhrožuje. Napsal to v prohlášení, jimž reagoval na ostře vyhrocené spory v médiích mezi ním a jeho dcerou, kterou stále nepovažuje za původce pře.

Petr Záhrobský v roce 2007. foto: Lidové noviny

"V kampani, v níž jsem byl obviněn z posílání hanlivých SMS zpráv, sprostých e-mailů či násilnických činů, se nic neprokázalo. Můj počítač i mobil je přesto připraven ke kontrole. I já dostávám výhrůžky," uvedl Záhrobský.

DÁLE K TÉMATU

"Jestli přijde ještě jedna anonymní SMS, tak spustím strašnou kampaň proti tobě, dám do toho veškerou energii, všechny kontakty a peníze. Jsi nemocný chudák. Ber to jako výstrahu," citoval Záhrobský jednu z textových zpráv, který údajně obdržel.

Vyjádření trenéra Petra Záhrobského ke sporům s dcerou Šárkou

Vzhledem k tomu, že jsem stále mimo území ČR, považuji za rozumné podat jednoduché vyjádření k cílené kampani proti mé osobě. Je pravdou, že proti mně má dcera podala žalobu. Je to její nezadatelné právo, ale je také jasné, že o její opodstatněnosti rozhodne soud.

Zdá se být více než zřejmé, že tato mediální kampaň nevznikla sama o sobě. To, jak je vedena, jak divně jsem novináři kontaktován a které instituce do ní vstupují (např. Česká sportovní - zástupce p. Tejkal) mě utvrzuje v tomto přesvědčení.

Komentovat bulvár nehodlám a k článkům na iDnes.cz a v magazínu Dnes uvádím: Ano, používal jsem v tréninku třeba i slova debil a kráva, ale v tomto sledu např: Š.Z. již popáté špatně najela oblouk a já hučel: "I lyžařský debil by to projel lépe!".

Vyjadřovat se dále k článkům bod po bodu nebudu. Většinu dalších napadení bych mohl objasnit podobným způsobem, jak jsem vysvětlil v předchozím odstavci. Nechci nesmyslně vyhrocovat situaci a zásadně to nepovažuji za rozumné. Chytrý čtenář asi pochopí po dočtení tohoto sdělení, kde byly tyto útoky tvořeny.

Š.Z. ode mne dobrovolně odešla, bylo to její jednostranné rozhodnutí podpořené panem Strachem, je respektováno a nikdy a nikde jsem neřekl, že bych ji chtěl znovu připravovat. Odbornými komentáři doplněnými o nadsázku (hole), u kterých vše mělo zůstat, jen dávám Š.Z. jasně najevo, že obklopena těmito lidmi k dalšímu titulu mistra světa asi nedojde.

Vždy jsem se snažil být v argumentech konkrétní a budu i nadále. V kampani proti mé osobě, ve které jsem byl obviněn z posílání hanlivých SMS zpráv, sprostých e-mailů, násilnických činů apod., se nic neprokázalo a zdá se, že již ani není zájem něco dále dokazovat. I přesto, že jsem sdělil, že můj počítač i mobil je připraven ke kontrole. Pomluvit a pošpinit stačí.

SMS číslo 1: Jestli přijde ještě jedna anonymní SMS, tak spustím strašnou kampaň proti tobě, dám do toho veškerou energii, všechny kontakty a peníze. Jsi nemocný chudák. Ber to jako výstrahu. Pak už to nepůjde zastavit.

SMS číslo 2: Po tvém rozhovoru v rádiu jsem se rozhodl, že pustím do médií zprávu, jak Záhrobský ...chceš boj, tak ho budeš mít. Navíc očekávej...

Tyto hrozby přišly formou sms zpráv z tel. čísla, které užívá pan Strach a jsou v mém mobilu pro potřeby vyšetřování kdykoli k dispozici.

Pozn.: Z druhé SMS vypuštěny slova pro potřeby šetření ve věci.
Petr Záhrobský

Tyto hrozby prý přišly formou sms zpráv z čísla, které užívá Strach. Muž, kterého Záhrobský kdysi angažoval jako kondičního trenéra a který nyní vede nový lyžařčin tým. "Jsou v mém mobilu pro potřeby vyšetřování kdykoli k dispozici," uvedl Záhrobský.

V další textové zprávě prý stálo: "Po tvém rozhovoru v rádiu jsem se rozhodl, že pustím do médií zprávu, jak Záhrobský ... Chceš boj, tak ho budeš mít. Navíc očekávej ...," ocitoval Záhrobský část z další zprávy. Z ní vypustil slova prý pro potřeby případného šetření.

Spor mezi někdejší mistryní světa ve slalomu a otcem se vyhrotil po letošním šampionátu v Ga-Pa, kdy Záhrobský označil za viníky poklesu lyžařčiny formy právě Stracha a nynějšího trenéra Pavla Šťastného.

Záhrobská se jich zastala a obvinila v médiích otce, že jí ničil zdraví, připravil ji o peníze, nadával jí a že ji pronásleduje.

"Odbornými komentáři doplněnými o nadsázku, u kterých vše mělo zůstat, jen dávám Šárce jasně najevo, že obklopena těmito lidmi k dalšímu titulu mistra světa asi nedojde," připomněl Záhrobský své vyjádření, že by její trenéry hnal holemi.

Svého otce se ve sporu zastal starší bratr lyžařky a rovněž sjezdař Petr. Záhrobský starší připustil, že občas při tréninku své dcery použil ostřejší slova.

"I lyžařský debil by to projel lépe!" křičel, když jeho dcera několikrát špatně najela oblouk. "Fialová čtyřnohá kráva by to jezdila blíž!" kritizoval prý občas Záhrobskou při špatném najíždění do slalomových tyčí.

Vysvětluje to tím, že dceru chtěl vyburcovat k lepším výkonům. "Trénink je o tvrdé práci, ale i o probuzení závodníka. Šárka velmi rychle zareagovala a vše bylo OK. Trénink není o vrkání si do ouška."

Na konci března byl vydán platební rozkaz, že Záhrobský má vrátit několik milionů korun, které si podle bronzové olympijské medailistky přivlastnil z jejích prémií. Záhrobský však proti tomu podal odpor.

"To byly finance, které měly sloužit mimo jiné na přípravu a závody," tvrdí. "Do dnešního dne neproběhlo žádné řízení a nebylo vydáno žádné rozhodnutí u soudu," řekl Záhrobský. "Je její nezadatelné právo podat na mě žalobu," uvedl.

"Zdá se být více než zřejmé, že tato kampaň nevznikla sama o sobě," dodal trenér, který nyní vede svého syna. Šestadvacetileté lyžařce je prý kdykoli ochoten pomoci, ať se děje, co se děje.

"Odejít ode mě bylo její jednostranné rozhodnutí podpořené panem Strachem, já ho respektuji a nikdy a nikde jsem neřekl, že bych ji chtěl znovu připravovat," uvedl.

Možnost obnovení spolupráce ale nevylučuje. "Jako trenér však jen po velmi dlouhém zvažování a pokud bych o to byl požádán," prohlásil Záhrobský.

Autor:

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...

Mohlo by vás zajímat