Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobský vydíral ženu a Šárce dluží čtvrt milionu

Sport

  11:56aktualizováno  12:36
PRAHA - Lyžařka Šárka Záhrobská v pondělí vytáhla na světlo dva nové dokumenty. Prvním z nich je směnka na zhruba čtvrt milionu korun na její jméno, kterou ale vybral bývalý trenér a otec Petr Záhrobský. Druhým je trestní oznámení matky Jiřiny Záhrobské na manžela za vydírání.

Petr Záhrobský a Šárka Záhrobská. foto: ČTK

Slibovali totální odhalení a také tak učinili. Lyžařka Šárka Záhrobská se svým trenérem Pavlem Šťastným a kondičním koučem Antonínem Strachem svolala na pondělní dopoledne tiskovou konferenci, na které vynesla na světlo nové poznatky o jejím vztahu s bývalým trenérem a otcem Petrem Záhrobským. A materiály předložené lyžařkou a jejím trenérským týmem překvapily.

DÁLE K TÉMATU

Novináři dostali do rukou dva zásadní dokumenty, třetí mohou v nejbližších dnech očekávat. Na prvním z nich je datum z listopadu 2007, kdy Petr Záhrobský vybral peníze na svou dceru 14 790 kanadských dolarů (cca 270 tisíc korun). Na druhém pak datum 16. července loňského roku. Tehdy podala matka Šárky a manželka Záhrobského na svého chotě trestní oznámení za vydírání a napadení.

"Chtěla jsem se rozvést s tím, že se následně dohodneme. To manžel ale zamítl s tím, že se dohodne pouze v případě, že se vzdám své půlky domu v jeho prospěch... Když jsem otevřela dveře bytu své dcery, tak před nimi stál manžel... Chytil mě za ruce, vtáhnul dovnitř, dveře zajistil řetízkem, křičela jsem o pomoc a doufala, že mi nějaký soused pomůže...," píše se v dokumentu.

Petr Záhrobský a Šárka Záhrobská.

A třetí dokument? Kouč Pavel Šťastný požádal na základě nařčení Petra Záhrobského o osvědčení, že nespolupracoval s Stb. "Do několika dnů jej budu mít v rukou, poté podám na pana Záhrobského trestní oznámení," řekl Šťastný. Jeho kolega Antonín Strach, kondiční trenér a přítel Záhrobské přiznal, že napsal několik sms jejímu otci, o čemž Záhrobský o víkendu informoval média.

Jednalo se o období kolem vancouverské olympiády a podle svých slov Strach chtěl, aby dal Záhrobský dceři pokoj. Jeho snaha byla údajně úspěšná, na chvíli skutečně válka utichla. Nyní ale opět nabrala pořádné obrátky. Jak vše dopadne?

Záhrobská

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat