Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobský vydíral ženu a Šárce dluží čtvrt milionu

Sport

  11:56aktualizováno  12:36
PRAHA - Lyžařka Šárka Záhrobská v pondělí vytáhla na světlo dva nové dokumenty. Prvním z nich je směnka na zhruba čtvrt milionu korun na její jméno, kterou ale vybral bývalý trenér a otec Petr Záhrobský. Druhým je trestní oznámení matky Jiřiny Záhrobské na manžela za vydírání.

Petr Záhrobský a Šárka Záhrobská. foto: ČTK

Slibovali totální odhalení a také tak učinili. Lyžařka Šárka Záhrobská se svým trenérem Pavlem Šťastným a kondičním koučem Antonínem Strachem svolala na pondělní dopoledne tiskovou konferenci, na které vynesla na světlo nové poznatky o jejím vztahu s bývalým trenérem a otcem Petrem Záhrobským. A materiály předložené lyžařkou a jejím trenérským týmem překvapily.

DÁLE K TÉMATU

Novináři dostali do rukou dva zásadní dokumenty, třetí mohou v nejbližších dnech očekávat. Na prvním z nich je datum z listopadu 2007, kdy Petr Záhrobský vybral peníze na svou dceru 14 790 kanadských dolarů (cca 270 tisíc korun). Na druhém pak datum 16. července loňského roku. Tehdy podala matka Šárky a manželka Záhrobského na svého chotě trestní oznámení za vydírání a napadení.

"Chtěla jsem se rozvést s tím, že se následně dohodneme. To manžel ale zamítl s tím, že se dohodne pouze v případě, že se vzdám své půlky domu v jeho prospěch... Když jsem otevřela dveře bytu své dcery, tak před nimi stál manžel... Chytil mě za ruce, vtáhnul dovnitř, dveře zajistil řetízkem, křičela jsem o pomoc a doufala, že mi nějaký soused pomůže...," píše se v dokumentu.

Petr Záhrobský a Šárka Záhrobská.

A třetí dokument? Kouč Pavel Šťastný požádal na základě nařčení Petra Záhrobského o osvědčení, že nespolupracoval s Stb. "Do několika dnů jej budu mít v rukou, poté podám na pana Záhrobského trestní oznámení," řekl Šťastný. Jeho kolega Antonín Strach, kondiční trenér a přítel Záhrobské přiznal, že napsal několik sms jejímu otci, o čemž Záhrobský o víkendu informoval média.

Jednalo se o období kolem vancouverské olympiády a podle svých slov Strach chtěl, aby dal Záhrobský dceři pokoj. Jeho snaha byla údajně úspěšná, na chvíli skutečně válka utichla. Nyní ale opět nabrala pořádné obrátky. Jak vše dopadne?

Záhrobská

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat