Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zájem o Navrátilovou stoupá

Sport

  10:44
PRAHA - Tenisová mánie se blíží. Bývalá světová jednička Martina Navrátilová by sice měla podle ideálního scénáře pořadatelů zasáhnout do turnaje ECM Prague Open až v úterý, ale lístky v předprodeji jdou na dračku už teď.

Martina Navrátilová foto: ČTK

„Zájem je v porovnání s minulými lety naprosto nesrovnatelný. Třeba loni jsme neměli v předprodeji žádost o jedinou vstupenku, letos se dveře netrhnou,“ popisuje ředitel turnaje Vladislav Šavrda snahu diváků navštívit od pondělí do neděle kurty na pražské Štvanici.

Důvod? Jednoznačný. „Všichni se ptají, kdy bude hrát Martina,“ usmívá se Šavrda.  V mužském singlu obhajuje dvě vítězství v řadě Jan Hernych. Mezi ženami je nasazenou jedničkou letošní vítězka z Gold Coastu a semifinalistka z Amelia Islandu Lucie Šafářová. Jenomže fanoušci jsou zvědaví na ženskou čtyřhru a pár Martina Navrátilová - Barbora Strýcová.

Křest v zoo vynechá
„Martina nám zatím nepotvrdila, kdy přesně dorazí, ale mělo by to být v neděli. Její účast je stoprocentní!“ zdůrazňuje šéf turnaje.

Martina Navrátilová v Praze

Pořadatelé zatím neznají přesný termín příletu, ale počítají s tím, že devětačtyřicetiletá veteránka dorazí v neděli. Tisková konference s hvězdou turnaje ECM Prague Open se připravuje na pondělí. Ve stejný den měl proběhnout křest mláděte žirafy v zoo, ale Navrátilová svou účast zrušila. Podle přání organizátorů by měla zasáhnout česká rodačka poprvé do hry v úterý v podvečer. Na středu naplánovali exhibiční čtyřhru, výuku dětí a autogramiádu, které se zúčastní i lyžařka Kateřina Neumannová.

Devětačtyřicetiletá tenistka prožije v Praze svůj velký comeback. V roce 1986 reprezentovala na Štvanici ve Fed Cupu Spojené státy, od té doby neodehrála v Česku jediný oficiální zápas. Naposledy vyprodala centrkurt na Štvanici před jedenácti lety při exhibici s Mary Piercovou.

„Vzhledem k tomu, že její přílet je nahlášen na neděli, nepředpokládáme, že by se postavila na kurt už v pondělí. Spíš počítáme s tím, že Martina s Bárou budou hrát až v úterý a mělo by se jednat o podvečerní zápas,“ láká Šavrda fanoušky do tenisového areálu.

„Harmonogram ale podléhá rozlosování a programu Báry Strýcové v singlu,“ upozorňuje však na možnou změnu.

Očekávaný přílet tenisové celebrity a její ubytování v hotelu Hilton přinesli zatím jediný zádrhel.

Martina Navrátilová se měla stát původně kmotrou žirafího mláděte v pražské zoo, ale nakonec v pondělí dopoledně bude muset zaskočit její parťačka ze čtyřhry.

„Mám mnohem radši zvířata ve volné přírodě,“ vzkázala totiž majitelka čtyřiceti osmi grandslamových titulů.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat