Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zanardi si v Brně zopakoval loňské vítězství

Sport

  18:38
Bývalý pilot formule 1 Alessandro Zanardi vyhrál v Brně stejně jako před rokem první závod šestého podniku mistrovství světa cestovních vozů. Dvaačtyřicetiletý Ital, jenž při těžké nehodě v roce 2001 přišel o obě nohy a řídí s protézami, si na Masarykově okruhu připsal s vozem BMW čtvrté vítězství v seriálu.

DMT v Brně. foto: Milan Zajíc

"Brno mi evidentně sedí, už loni jsem tu vyhrál. Nebýt neférového chování soupeřů, mohl jsem dneska být na stupních vítězů i ve druhém závodu," postěžoval si Zanardi, kterého ve druhé jízdě vyřadil z boje Švéd Rickard Rydell v seatu.

Druhý závod opanoval Španěl Sergio Hernandez s BMW před loňským šampionem Francouzem Yvanem Mullerem, který si upevnil první místo v průběžném pořadí. Před druhým Italem Gabrielem Tarquinim vede o deset bodů. Někdejší jezdec F1 získal v Brně jen o bod méně.

Tarquini v celkové klasifikaci odsunul na třetí příčku Brazilce Augusta Farfuse, jenž zvítězil v sobotní kvalifikaci, ale v závodech tak úspěšný nebyl a vyšel bodově naprázdno. První závod pro něj skončil hned po startu po srážce s trojnásobným mistrem světa Britem Andym Priaulxem a také ve druhé jízdě odstoupil po kolizi.

Autor:

Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!
Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!

Zapojte se s námi do soutěže o 10 velkých balíčků plných produktů pro malé gurmány od značky GERBER.