Zápas NBA v Mexiku byl odložen, halu zahalil kouř

11:21
NEW YORK - První utkání NBA v Mexiku od roku 1997, které měli sehrát basketbalisté Minnesoty a San Antonia, zhatila porucha generátoru. Kvůli vzniklému kouři musela být v mexickém hlavním městě vyklizena hala a středeční zápas byl odložen.

Hráči Minnesoty v kouři. foto: Reuters

Evakuace rok staré arény byla nařízena 45 minut před úvodním rozskokem. Místní policie oznámila, že došlo ke zkratu v místnosti s generátorem, což zapříčinilo únik kouře do dalších prostor haly. Utkání se odehraje v pozdějším průběhu sezony už na hřišti Minnesoty.

Ostatním zápasům v průběhu nic nebránilo, basketbalisté Portlandu porazili Oklahomu 111:104 a zvítězili počtrnácté z posledních 15 zápasů. Portland s Oklahomou prohrál v posledních sedmi vzájemných střetnutích, ale tentokrát Blazers potvrdili vynikající formu. Thunder ještě v poločase vedli o jedenáct bodů, ale Portland se do hry vrátil povedenou třetí čtvrtinou, kterou vyhrál 35:21.

Vyrovnaný průběh závěrečné dvanáctiminutovky rozuzlil Nicolas Batum úspěšnou trojkou 30 sekund před koncem, kterou zvýšil na 108:104. K sedmé domácí výhře Portlandu v sezoně pomohl LaMarcus Aldridge 38 body a 13 doskoky. Thunder nestačilo 33 bodů Kevina Duranta.

"Jsem tady už dlouho, ale takových pokřiků se mi dostalo jen málo. Byla to zábava, jen mi to vyšperkovalo povedený večer," řekl po utkání Aldridge, na jehož adresu se z publika ozývalo skandování "M-V-P!".

Atlanta porazila Los Angeles Clippers 107:97. K výhře Hawks pomohl Paul Millsap 25 body a Kyle Korver 23 body. Korver navíc vyrovnal rekord NBA v počtu po sobě jdoucích zápasů, v nichž trefil alespoň jednu trojku. Nyní se v této statistice dělí o první místo s Danou Barrosem s 89 zápasy.