18. března 2008 17:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zápas v Boleslavi bude mít dohru

Kapitán Mladé Boleslavi Jan Rajnoch při slavnostním výkopu Martiny Sáblíkové ještě hýřil dobrou náladou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán Mladé Boleslavi Jan Rajnoch při slavnostním výkopu Martiny Sáblíkové ještě hýřil dobrou náladou. | foto: Radek Petrášek, ČTK

PRAHA Nyní už bývalý trenér fotbalistů Mladé Boleslavi Zdeněk Ščasný zřejmě skončí znovu před disciplinární komisí, kam bude muset po vyloučení v pondělním utkání se Spartou i kapitán týmu Jan Rajnoch.

Oběma navíc hrozí pokuta za kritiku rozhodčích v době do 24 hodin po utkání, což je v kompetenci šéfa soutěže Iva Lubase. Předseda disciplinární komise Alexander Károlyi dnes řekl, že oběma případy se bude se svými kolegy zabývat na čtvrtečním pravidelném zasedání.


"U Rajnocha už lze nyní říct, že ho budeme řešit, protože to vyplývá z jeho vyloučení. V případě pana Ščasného se nejdříve musíme seznámit s dostupnými fakty ze zápisů rozhodčího i obou delegátů, pak rozhodneme o dalším postupu," uvedl Károlyi.

Zatímco Ščasnému hrozí od disciplinárky celá škála trestů, jeden postih může očekávat téměř jistě. Za porušení fotbalového rozpisu, který aktérům zápasu zakazuje vyjadřovat se k výkonu rozhodčích do 24 hodin po zápase, mu může pokutu 50 tisíc vyměřit šéf soutěžního úseku Lubas. "Nechci předjímat rozhodnutí, musíme se nejdříve seznámit se všemi informacemi a také s tím, jak bude postupovat disciplinární komise," uvedl Lubas.

Stejný trest může potkat také Rajnocha, který se s kritikou rozhodčího přidal k trenérovi, jenž dnes odstoupil z funkce. Rajnoch má alespoň štěstí, že ho za jeho chování po vyloučení nijak
nepotrestá klub. Fotbalista při odchodu sundal kapitánskou pásku, kterou pak vztekle nakopl, a těsně před odchodem ze hřiště urazil rohový praporek. "Nevidím důvod, proč Rajnocha trestat. On nebyl ten, který to nezvládl. Ti, co to nezvládli, byli rozhodčí a delegát," řekl šéf Mladé Boleslavi Josef Dufek novinářům po dnešní tiskové konferenci.


Reagoval tak na připomínku, že za stejné provinění byl dnes potrestán vedením Tottenhamu útočník Robbie Keane, který při střídání zahodil kapitánskou pásku a dostal pokutu 120 tisíc liber (asi 3,8 milionu korun).

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!