Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zápisník Petra Nedvěda: My hokejky tu vypadáme jako princezny

Sport

  12:34
SOČI - Kamarád mě přesvědčil, abych občas zkusil napsat něco málo z olympiády v Soči. Trochu se obávám, abych nepsal něco, co vás nebude zajímat, nebo dokonce začne nudit. Ale mohu nabídnout pohled sportovce, který je jiný než úhel pohledu diváka.

Zápisník Petra Nedvěda.

Osobně jsem se na tyto hry opravdu těšil. Zažil jsem už jednu olympiádu, ale tu jsem odehrál za Kanadu, takže nyní si to v českém dresu užívám. Snad to dopadne podobně, jako když jsem tehdy získal stříbro.

Ve čtvrtek jsme přiletěli do Soči. Let byl prima. A až letos s hokejem skončím, dám se asi na politiku. Letadlo totiž nebylo vůbec špatné.  Co je ale horší, že tu vypadáme jako „princezny“.

ZÁPISNÍK PETRA NEDVĚDA

Oblečení, na kterém je kombinace bílé se zlatou, se na nafouklé „hokejky“ až tak moc nehodí. Hned po příletu jsme jeli do hotelu. Na pokoji se bez spolubydlícího Ládi Šmída, který dorazí později, ztrácím.

Když jsme odhodili tašky, vyrazili jsme do jídelny. Ta je od našeho dočasného bydliště  přibližně sedm minut chůze. Stadion pak deset minut. Tak to vypadá, že asi budeme všude chodit po svých. Na rozdíl třeba od Nizozemců, kteří si přivezli vlastní kola. 

Petr Nedvěd na prvním tréninku v Soči

Naštěstí tady ale jsou ještě erární modrá kola, která si může kdokoli osedlat. Ve finále to ale vypadá tak, že vyrazíte s týmem na romantickou večeři a zpátky jdete po svých, protože vám na nich odfrčeli Francouzi. 

Teď nám už ale začíná důležitá sportovní část. Tak zatím nashle.

Exkluzivně pro LN a Lidovky.cz přibližuje dění ze Soči český hokejový reprezentant Petr Nedvěd

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat