Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zapsal jsem se do historie, radoval se Štěpánek

Australian Open

  16:01
MELBOURNE - Neuvěřitelný pocit, že je grandslamovým vítězem, si užívá český tenista Radek Štěpánek. Daviscupový reprezentant vyhrál spolu s Leanderem Paesem deblový titul na melbournském Australian Open.

Radek Štěpánek a Leander Paes oslavují vítězství v Australian Open foto: ČTK

"Je to neuvěřitelný pocit. Možná si to ještě tak neuvědomuji, ale když se dívám na trofej, tak je to určitě zápis do tenisové historie," řekl Štěpánek Radiožurnálu. "Až se ráno probudím a zjistím, že jsem grandslamový vítěz, budu na sebe pyšný."

Třiatřicetiletý Štěpánek vytvořil neporazitelný pár s Indem Paesem, kterému pomohl zkompletovat kariérní grandslam. "K tomu tíhly všechny emoce a myšlenky. Možná to bude znít jako velké řeči, ale on řekl, že do toho dá celé srdce, aby vyhrál, a já mu řekl, že do toho dám to své, aby se nám to podařilo, a vyšlo to," prohlásil Štěpánek.

ČTĚTE TAKÉ

Ve finále česko-indický pár porazil turnajové jedničky Boba a Mika Bryanovy 7:6 a 6:2. Pomohla jim k tomu i z jejich trenérského boxu v hledišti slavná Martina Navrátilová. "To do mě vlilo nepopsatelnou šťávu, bylo to něco extra a dodalo úplně jinou důležitost. Říkal jsem si, teď jsem mezi lidmi, kteří toho spoustu vyhráli, tak musíme zvítězit, a jsem strašně rád, že se to povedlo," uvedl Štěpánek.

Štěpánek se stále soustředí hlavně na dvouhru, ale v Melbourne vypadl v 1. kole, a proto vrhl všechny síly na čtyřhru. A s Paesem vytvořili sladěný pár. "Vyhráli jsme energií, respektem vůči sobě, hladem po vítězství a zkušenostmi. Uměním a vírou, že jsme schopni tenhle turnaj vyhrát, a jsem na nás obrovsky pyšný," poznamenal.

Radek Štěpánek a Leander Paes oslavují vítězství v Australian Open
Vlevo je Bob Bryan a Mike Bryan, vpravo Radek Štěpánek a Leander Paes

Každý přinesl do páru jiné zkušenosti - Štěpánek někdejšího osmého hráče dvouhry na světě a Paes své deblové umění a přehled na síti. "Máme hodně možností, jak hrát. Skvěle se doplňujeme herně i lidsky. Jsme na tom stejně emočně, hrajeme srdcem a moc nás to baví. Máme ze hry velkou radost," podotkl Štěpánek.

Štěpánek s Paesem plánují, že se letos vzájemně navštíví. Český hráč zavítá do Indie a naopak. "Je to součást našeho přátelství," konstatoval Štěpánek.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat