Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zapsal jsem se do historie, radoval se Štěpánek

Australian Open

  16:01
MELBOURNE - Neuvěřitelný pocit, že je grandslamovým vítězem, si užívá český tenista Radek Štěpánek. Daviscupový reprezentant vyhrál spolu s Leanderem Paesem deblový titul na melbournském Australian Open.

Radek Štěpánek a Leander Paes oslavují vítězství v Australian Open foto: ČTK

"Je to neuvěřitelný pocit. Možná si to ještě tak neuvědomuji, ale když se dívám na trofej, tak je to určitě zápis do tenisové historie," řekl Štěpánek Radiožurnálu. "Až se ráno probudím a zjistím, že jsem grandslamový vítěz, budu na sebe pyšný."

Třiatřicetiletý Štěpánek vytvořil neporazitelný pár s Indem Paesem, kterému pomohl zkompletovat kariérní grandslam. "K tomu tíhly všechny emoce a myšlenky. Možná to bude znít jako velké řeči, ale on řekl, že do toho dá celé srdce, aby vyhrál, a já mu řekl, že do toho dám to své, aby se nám to podařilo, a vyšlo to," prohlásil Štěpánek.

ČTĚTE TAKÉ

Ve finále česko-indický pár porazil turnajové jedničky Boba a Mika Bryanovy 7:6 a 6:2. Pomohla jim k tomu i z jejich trenérského boxu v hledišti slavná Martina Navrátilová. "To do mě vlilo nepopsatelnou šťávu, bylo to něco extra a dodalo úplně jinou důležitost. Říkal jsem si, teď jsem mezi lidmi, kteří toho spoustu vyhráli, tak musíme zvítězit, a jsem strašně rád, že se to povedlo," uvedl Štěpánek.

Štěpánek se stále soustředí hlavně na dvouhru, ale v Melbourne vypadl v 1. kole, a proto vrhl všechny síly na čtyřhru. A s Paesem vytvořili sladěný pár. "Vyhráli jsme energií, respektem vůči sobě, hladem po vítězství a zkušenostmi. Uměním a vírou, že jsme schopni tenhle turnaj vyhrát, a jsem na nás obrovsky pyšný," poznamenal.

Radek Štěpánek a Leander Paes oslavují vítězství v Australian Open
Vlevo je Bob Bryan a Mike Bryan, vpravo Radek Štěpánek a Leander Paes

Každý přinesl do páru jiné zkušenosti - Štěpánek někdejšího osmého hráče dvouhry na světě a Paes své deblové umění a přehled na síti. "Máme hodně možností, jak hrát. Skvěle se doplňujeme herně i lidsky. Jsme na tom stejně emočně, hrajeme srdcem a moc nás to baví. Máme ze hry velkou radost," podotkl Štěpánek.

Štěpánek s Paesem plánují, že se letos vzájemně navštíví. Český hráč zavítá do Indie a naopak. "Je to součást našeho přátelství," konstatoval Štěpánek.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat