Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zase bere drogy, obvinil Kličko Tysona Furyho. Z podvádění boxera nařkl i Wilder

Sport

  5:00
Londýn - Tyson Fury se do paměti sportovních fanoušků zapsal zejména v roce 2015, kdy se mu podařilo zastavit šampiona Vladimira Klička. Od té doby ale padl na dno, odkud se zvládl vyhrabat. Jenže jeho výroky ne vždy padnou na úrodnou půdu.

Zklamaný Vladimir Kličko s bratrem Vitalijem po zápase s Anthonym Joshuou. foto: ČTK/AP

„Taky bych mu rád nakopal zadek,“ napsal Tyson Fury na Twitter k videu, kde organizace WBC oslavovala Vitalije Klička a jeho železnou pěst. Zprávy si ale všiml Vitalijův mladší bratr Vladimir. Právě tomu Fury v roce 2015 ukončil desetiletou nadvládu v těžké váze a přispěl ke konci v boxu.

Dnes čtyřiačtyřicetiletý Kličko ovšem ke svému přemožiteli respekt nechová. „Fanoušci, bohužel se zdá, že Tyson Fury znovu zneužívá zakázané látky,“ napsal mu do odpovědi. „Historie ukazuje, že se ozývá z hlubokého dna iracionálními, sexistickými a rasistickými výroky. Kličko a uteče, utekl či se vyhnul odvetě, abych byl přesnější. ‘Prostě řekni ne,’ kámo,“ vpálil mu.

Tyson Fury a Sugar Hill Steward slaví.
Tyson Fury trefuje Deontaye Wildera.

Tyson Fury přemohl Vladimira Klička v roce 2015, čímž si připsal svou pětadvacátou výhru v profesionálním boxu. Na tři roky pak ze světa bojových sportů zmizel, fanoušky pak šokoval fotografiemi, na kterých znatelně přibral a svou formu ztratil. Dokázal se ovšem vrátit, naposledy stál v ringu v únoru letošního roku, kdy v odvetě porazil Deontaye Wildera a vyhrál zpátky pás WBC.

Právě Wilder v neděli večer přispěchal také se závažným obviněním. Na svůj instagramový profil vložil video, ve kterém Furyho nařkl z podvádění. Řekl, že si podle něj dal Fury do rukavice něco tvrdého. „Je to důvod, proč jsem měl tak oteklý obličej. Zanechalo mi to ve tváři dokonce i důlek.“

Wilder si tím chce říct o třetí vzájemný zápas, ten první skončil remízou. Závažné obvinění však ničím nepodložil a neexistuje žádný důkaz o tom, že by Fury takto skutečně podváděl. 

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!