1. září 2011 12:56, aktualizováno  13:57 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zase bez medaile. Výškař Bába skončil čtvrtý

Výškař Jaroslav Bába | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výškař Jaroslav Bába | foto: Reuters

TEGU Na šampionátu v atletice pro něj nastal den D. Výškař Jaroslav Bába svou historicky první medaili z mistrovství světa ovšem ani tentokrát nevybojoval. 232 centimetrů zdolaných na první pokus mu vyneslo "jen" čtvrtou příčku.

Během finále přeskočil postupně 225 centimetrů, 229 cm na třetí pokus a 232 napoprvé. Laťku ve stejné výšce zdolal i v úterní kvalifikaci, čímž vyrovnal svůj nejlepší letošní výkon.

Další postupná výška 235 cm už ale byla nad jeho síly. Pro českého atleta to znamená, že i na letošním mistrovství světa, byť jde o jeho nejlepší umístění, skončí pod medailovými pozicemi.

"To je nejhorší umístění pro sportovce. Je to strašně blízko, přitom to je od medaile strašně daleko. Je tam velký rozdíl a mě to moc mrzí, že jsem tu medaili nezískal. Ten výkon je dobrý, ale prohrál jsem si to sám, že jsem 229 cm nedal napoprvé," prohlásil Bába, bronzový medailista z OH 2004 v Aténách.

O zlato si to na 237 centimetrech rozdali Američan Jesse Williams a Rus Alexej Dmitrik. Šťastnější byl nakonec reprezentant Spojených států, v jehož prospěch rozhodl lepší zápis z předchozích skoků, neboť stejně jako stříbrný Dmitrik na závěrečné výšce třikrát selhal. Bronz získal Trevor Barry z Baham.

Výsledky skoku vysokého na MS v atletice

1. Williams (USA) - 235 cm
2. Dmitrik (Rus.) - 235 cm
3. Barry (Bah.) - 232 cm
4. Bába (ČR) - 232 cm
5. Uchov (Rus.) - 232 cm
6. Chondrokoúkis (Řec.) - 232 cm

Podrobnosti připravujeme

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.