Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nemocnice na kraji Ria. Olympionici, medaile jsou na infekčním

Sport

  6:00
Fotbalový šampionát zvládli Brazilci překvapivě dobře. Aspoň tedy z pohledu fanouška. Jistě, občas se někde povážlivě kývaly provizorní schody, ale jinak všechno probíhalo bez větších problémů.

Pohřebiště lodí nedaleko zátoky foto: Reuters

A kvůli poblázněnosti z fotbalových hvězd či kousala Suáreze se tak nějak pozapomnělo na osm mrtvých, kteří zahynuli při stavbě stadionů.

Jak se však přibližuje termín olympijských her, téma připravenosti Brazílie se opět otevírá. A jak je vidět, některé problémy se nelepší, ale naopak zhoršují.

Zátoka Guanabara nedaleko místa, kde by se měly jet olympijské závody.
Zátoka Guanabara v Riu, kde řádí „superbakterie.“
V zátoce je koupání povoleno. Špatné kvalitě vody navzdory.
Jachty v Rio de Janeiru.

O tom, že jachtaři se děsí brazilské olympijské zátoky, se ví už dlouho. Mnoho z nich mluví o „otevřené stoce“. Fekálie, mrtvá zvířata či staré pohovky. To všechno nabízí Guanabara.

Vidina závodící lodi vedle plovoucího gauče by vlastně mohla být i vcelku zábavná, kdyby nešlo o zdraví. Záliv totiž nabízí také žloutenku, úplavici, choleru a nově i velice odolnou superbakterii.

Ale organizátoři už prý pracují na řešení: medaile se budou předávat na infekčním oddělení nemocnice...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat