30. listopadu 2014 15:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sdruženáři neudrželi druhé místo po skoku, sprint ovládli Norové

Miroslav Dvořák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Dvořák. | foto: ČTK/AP

RUKA/PRAHA Sdruženáři Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk neudrželi druhé místo po skokanské části sprintu dvojic na Světovém poháru ve finské Ruce a obsadili nakonec osmou pozici. Závod jednoznačně vyhráli Norové Jörgen Graabak a Haavard Klemetsena, za kterými čeští reprezentanti zaostali o 1:12,4 minuty.

Dvořák se v sobotu blýskl v úvodním závodu sezony třetím místem a také dnes ukázal, že je v dobré formě. Skočil 132 metrů, Portyk předvedl výkon jen o metr kratší. Nejdelší pokus měl Klemetsen, který doletěl do vzdálenosti 139,5 m a v podstatě rozhodl závod.

Do běžecké části Češi vyrazili se ztrátou 26 sekund na Nory. Ještě na třetí předávce se mladík Portyk, který je v běhu slabší, držel, ale nakonec mu soupeři v boji o stupně vítězů ujeli. Druzí skončili Němci Björn Kircheisen a Eric Frenzel, třetí místo obsadila francouzská dvojice Jason Lamy Chappuis a Francois Braud.

Další čeští reprezentanti Petr Kutal s Tomášem Slavíkem skončili ve skoku na posledním 23. místě, v běhu si polepšili o tři pozice.

Světový pohár v severské kombinaci v Ruce (Finsko)

Sprint dvojic: 1. Klemetsen, Graabak (Nor.) 29:42,7, 2. Kircheisen, Frenzel (Něm.) -24,9, 3. Lamy Chappuis, Braud (Fr.) -31,2, 4. Riessle, Rydzek (Něm.) -35,0, 5. Bieler, Flaschberger -41,6, 6. Gruber, Orter (všichni Rak.) -44,5, ...8. Portyk, Dvořák -1:12,4, 20. Kutal, Slavík (všichni ČR) -5:28,3.

Lidovky.cz, ČTK