Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zázrak. Na rallye přežil srážku s autem a ještě mu pomáhal zpět na trať

Sport

  12:05
PRAHA - Neuvěřitelnou situaci zažili účastníci ve víkendové rallye Ve stopě valašské zimy. V jedné ze zatáček vyjel ze zmrzlé a zasněžené stopy zkušený Michal Červenka a srazil před sebou stojícího mladíka. Ten se ale k údivu všech zvednul ze sněhu, oklepal se a šel pomoci dalším divákům vyprostit auto ze závějí.

Srážka fanouška s autem. foto: www.youtube.com

Již podle názvu rallye Ve stopě valašské zimy je zřejmé, na jakém podkladu se závody jezdí. Již pátý ročník Memoriálu Josefa Sláčika nabídnul kromě adrenalinové zábavy také situaci, při které se mohl o mnohé pokoušet infarkt.

V jedné ze zatáček se měli problém jezdci vejít do stopy a často končili v závějích. Jednomu z vozů pár mladíků pomohlo a snažili se opustit celé nebezpečného prostoru. Ovšem jeden zachránce to nestihl včas a už se ze zatáčky vyřítilo další auto.

NEBEZPEČNÁ ZATÁČKA

Smyk, trať pokračuje doprava, auto jede doleva, přímo na mladíka. Střetu není možné předejít. Muž stačí ještě nadskočit, následně jej ale vůz Michala Červenky a zahodí do závějí. Všichni si již přehrávají černé scénáře, které už na rallye nastaly. Ovšem divák se najednou zvedá, oklepe ze sebe sníh a jde pomáhat dalším vyprošťovat vůz.

"Najel jsem do hlubokého sněhu. Nešlo s tím nic dělat. Toho kluka jsem vlastně ani neviděl," popsal situaci Michal Červenka, který kroutil hlavou i nad tím, že se fanouškovi nic nestalo. O jeho zdravotní stav se zajímal i v cíli. Příznivec rallye si může nyní s klidem říkat, že se koukal zubaté do očí a přežil.

Autor:

Mohlo by vás zajímat