Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zbláznil se? Majitel klubu v NBA si zakládal falešné účty, aby mohl kritizovat své hráče

Sport

  6:00
PHILADELPHIA - Nebýt sociálních sítí, podobného skandálu by americký sport zůstal ušetřen. Zdá se, že Bryan Colangelo, prezident Philadelphia 76ers, používal několik twitterových pseudonymů, aby kritizoval trenéry v basketbalové NBA včetně vlastního kouče Bretta Browna a další ligové činovníky. A navíc zveřejňovat citlivé informace ze zákulisí vlastního klubu.

Bryan Colandgelo si to u svých hráčů pořádně zavařil. foto: Reuters

Nejlepší tým vs. nejlepší hráč. Čtvrté finále v řadě rozhodně nebude nuda

Zpráva, se kterou přišel server TheRinger.com, hovoří o pěti různých účtech na Twitteru. Upozornil na ně nejmenovaný zdroj pracující v IT. 

Server od února tip prověřoval a sledoval pohyby na účtech a minulý týden kontaktoval PR oddělení klubu.

Krátce poté byla možnost sledovat tyto účty omezena.

„Ve snaze zjistit původ těchto účtů jsme je od února důkladně prozkoumávali a zjistili, že je jejich uživatel (zřejmě Colangelo) využíval ke kritice hráčů NBA,“ píše se v článku na The Ringeru.

Stranou nezůstaly philadelphské hvězdy Joel Embiid, Jahlil Okafor a Nerlens Noel. 

Rapper Meek Mill zahájil zápas mezi Philadelphií a Miami. Krátce před tím by...

Colangelo prý napadal rozhodnutí vlastního trenérského štábu, kritizoval svého předchůdce Sama Hinkieho a pouštěl se i do torontského prezidenta Masaie Ujiriho.

Autor tweetů také „předpověděl“ loňský trejd mezi Bostonem a Philadelphií, kterým se Sixers posunuli na první místo v draftu a následně získali Markella Fultze. A zveřejňoval zdravotní informace o Okaforovi, Embiidovi či Fultzovi.

Colangelo v úterý potvrdil, že mu patří jeden z inkriminovaných účtů s uživatelským jménem @phila1234567. 

Účet je v tuto chvíli soukromý a nelze tedy monitorovat jeho aktivitu. Vedení Sixers ho mělo používat jako pracovní nástroj ke sledování jiných přispěvatelů.

V dalším prohlášení dvaapadesátiletý prezident Sixers řekl, že s ostatními účty nemá nic společného a že ho příběh velmi znepokojuje.

Rapper Meek Mill (zcela vlevo) byl právě osvobozen u soudu a opustil vězení. Na...

„Stejně jako hodně mých kolegů v branži používám sociální sítě k tomu, abych získával nejnovější informace,“ řekl Colangelo.

„Účet @phila1234567 jsem využíval k monitorování novinek kolem basketbalu. S ostatními účty nemám nic společného, nevím, kdo je spravuje a využívá a ani proč to tak dělá,“ dodal.

Příspěvky z účtů, které The Ringer připisuje Colangelovi, během posledních let kritizovaly ego kamerunského pivota Joela Embiida či popichovaly špatnou střelbu jedničky posledního draftu Markella Fultze

Také se pouštěly do bídné kondice bývalého hráče Jahlila Okafora, jiného pivota Nerlense Noela nazvaly sobeckým hlupákem.

V dalším tweetu označil jeden z údajných Colangelových skrytých účtů a napsal: „Joel mi řekl, že Sam Hinkie je lepší a chytřejší než ty.“

A poté začal lajkovat příspěvky na Twitteru, které ho kritizují.

Embiid situaci zatím hasí. Vzkázal přes ESPN, že s Colangelem už hovořil po telefonu a ten všechna obvinění popřel. 

Australský mladík Ben Simmons z Philadelphie (v bílém).

„Zavolal mi, aby mě přesvědčil, že tomu nemám věřit. Věřím mu, pokud se to neprokáže. Kdyby to ale byla pravda, tak je to hodně špatné,“ řekl kamerunský obr.

Že se účet pustil do současného torontského prezidenta Masaie Ujiriho? To nepřekvapí - Ujiri pod Colangelem v týmu Raptors pracoval a následně ho nahradil.

Podobně se údajný Colangelo pouštěl i do bývalého manažera Sixers Sama Hinkieho, který započal celý „proces“, jenž přinesl Philadelphii přes výběry v draftu Joela Embiida, Daria Šariče, Bena Simmonse a další současné opory.

Aby toho nebylo málo, účty vychvalovaly manažerské kroky Colangela.

Podle zprávy The Ringeru je sledovalo velmi málo lidí, ale mnohé odběratele měly společné. Mezi nimi byli třeba bývalý Colangelův agent, jeho syn a synovi spoluhráči z basketbalového týmu.

Philadelphia 76ers ještě během středy oznámili, že spouštějí nezávislé vyšetřování, které by mělo případ objasnit. „Jedná se o závažná obvinění, kterým je třeba věnovat pozornost,“ píše se v oficiálním prohlášení.

Rapper Meek Mill (zcela vlevo) byl právě osvobozen u soudu a opustil vězení. Na...
Jednička draftu NBA a nová posila týmu Philadelphia 76ers Markelle Fultz.

Bryan Colangelo měl až dodnes solidní pověst. Dvakrát získal cenu pro nejlepšího generálního manažera NBA a v klubech pracuje na nejvyšších postech od roku 1995. 

Postupně prošel Phoenixem, Torontem a od roku 2016 pracuje pro Sixers. Jeho otec Jerry se celoživotně pochybuje ve sportovním prostředí, v posledních letech je manažerem americké basketbalové reprezentace.

Zpráva vyšla najevo ve stejný den, kdy Sixers ohlásili prodloužení smlouvy s trenérem Brettem Brownem o tři roky. 

Brown dovedl tým po šesti letech do play off, když se oproti loňsku zlepšil o 24 výher, a poté prošel do druhého kola vyřazovacích bojů.

Jeden podobný, i když o poznání méně závažný případ už má NBA za sebou. 

Loni v létě se přišlo na to, že soukromé nepojmenované účty na Twitteru využíval ostrostřelec Kevin Durant z Golden State k tomu, aby se hádal se svými odpůrci.

Což byl spíše důvod k všeobecnému veselí.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat