Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zdecimovaná nejsem. Holky se se mnou chtěly fotit, říká Hejnová

Sport

  20:59
PRAHA - Radost? Jisté zklamání z dosaženého času? Takový mix namíchal osud do číše Zuzany Hejnové. Loni neporažená běžkyně na 400 metrů překážek doběhla při svém pátečním comebacku v Monaku sedmá v čase 55,86 sekundy, ale nikterak netruchlila. „Uvidíme, jak to půjde dál,“ říkala po příletu tradičně dobře naladěná úřadující mistryně světa.

Česká překážkářka Zuzana Hejnová foto: ČTK

Naposledy jste závodila loni 29. srpna při finále Diamantové ligy. Jaké to je, utíkat po dráze se soupeřkami téměř po jedenácti měsících?
Myslela jsem, že budu mnohem víc nervózní, ale tak strašné to nebylo. Tím, že jsem byla tak dlouho mimo jsem si hodně užívala, že vůbec můžu stát na startu. Měla jsem radost, byla to dlouhá doba, stát tam po tak vážném zranění byl pro mě zážitek.

Bylo to silnější než skutečnost, že jste se nakonec dívala na záda šesti soupeřkám?
Nějak se to ve mně mísilo. Byla jsem strašně ráda, že jsem doběhla a noha to vydržela. A taky bylo fajn, že ostatní holky za mnou po závodě chodily a říkaly, že je fajn, že jsem zpátky, a fotily se se mnou. To bylo hezké, i když s časem jsem spokojená nebyla. Ale dlouho jsem neběhala, takže jsem nemohla tušit, jak se to na mně podepíše. Tři měsíce bez tréninku, to se asi nedá jen tak dohnat.

ČTĚTE VÍCE

Vzpomenete si, kdy jste naposledy doběhla až sedmá?
Abych pravdu řekla, nevzpomenu. To už je dávno. Ale doufám, že se vrátím k lepším časům.

Jaký tedy máte z návratu pocit?
S časem spokojená nejsem, ale vrátila jsem se. Ten čas není úplně katastrofální. Myslela jsem, že budu rychlejší, což se nepovedlo, ale na dalších závodech to může být mnohem lepší. Protože vím, že jsem trénovala bez větších omezení jen pět týdnů, a taky vím, že jsem obula tretry teprve před dvěma týdny. Možná jsem měla přehnaná očekávání, zdecimovaná ale nejsem.

Které budou ty další závody?
Překážkovou čtvrtku chci běžet na mistrovství republiky v Ostravě, což bude o prvním srpnovém víkendu. A předtím bych rámci tréninku měla běžet v Chebu třístovku překážek. Ale až v Ostravě uvidím, jestli to má vzestupnou tendenci a jaké z toho budu mít pocity.

V Monaku jste doběhla sedmá, nicméně jste získala skalp Američanky Carterové, letošní světové dvojky. Těší vás to?
Spíš jsem se divila, co tam vyváděla, překvapilo mě to. Ale moc to neřeším.

Vrcholem sezony bude mistrovství Evropy v Curychu. Máte chuť tam startovat?
Moudřejší budu po ostravské republice. Jestli ucítím, že se do šampionátu ještě můžu zlepšit, tak pojedu. Ale kdybych se trápila, nemá cenu tam jezdit a je lepší nachystat se na příští rok.

Po závodě v Monaku jste říkala, že musíte trénovat rychlost a odrazy. Dá se to zvládnout?
Doufám, že ano. Oproti loňsku jsem hodně pomalá, zatím nemůžu pomýšlet na kvalitní časy. Jenže rychlost jsem dosud nemohla pořádně trénovat a vůbec si neumím představit, jestli se to za tak krátkou dobu dá dohnat. Doufám ale, že aspoň trochu jo. Bude to dřina, ale snad bolavá pata vydrží. Teď vydržela taky.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!