13. července 2017 19:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zdemoloval benzínku v Riu a pak si vymyslel, že jej přepadli. Teď se vrací k plavání

Ryan Lochte po extempore v Riu zase bude závodit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ryan Lochte po extempore v Riu zase bude závodit. | foto: Reuters

LOS ANGELES Americký plavec Ryan Lochte se tento týden poprvé od vypršení desetiměsíčního trestu za incident na olympijských hrách v Riu de Janeiro představí v oficiálním závodě.

Dvaatřicetiletý Lochte nastoupí na mítinku v Los Angeles, kam po dočasném vyloučení z reprezentace kvůli tréninku přesídlil.

Americký plavecký svaz šestinásobného olympijského vítěze potrestal poté, co vyšlo najevo, že si na loňské olympiádě v Brazílii vymyslel historku o přepadení kvůli tomu, že s několika kolegy v opilosti poničili čerpací stanici a dostali se do konfliktu s ochrankou. Kvůli aféře přišel i o sponzory.

Lochte neměl po dobu trestu přístup do olympijských tréninkových středisek a svaz mu zastavil i finanční podporu.

Výsledková tabule kraulařské dvoustovky MS v Šanghaji
Ryan Lochte v Riu.

Distanc mu vypršel 30. června, takže přišel i o start na národním šampionátu a o šanci nominovat se na nadcházející mistrovství světa v Budapešti. V minulosti získal na MS v dlouhém bazénu 18 zlatých medailí.

ČTK

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.