14. ledna 2015 18:13, aktualizováno  22:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Den plný úžasných zážitků! I Gábina byla na startu včas, smál se trenér Vítek

Trenér biatlonistek Zdeněk Vítek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér biatlonistek Zdeněk Vítek. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

RUHPOLDING/PRAHA Rozdával na střelnici samé úsměvy už během závodu. Po něm pak vytrvale odpovídal „Danke“ nebo „Chvala“, jak přicházel s gratulací jeden trenér za druhým. Trenér Zdeněk Vítek stál v Ruhpoldingu podruhé během osmi dní u vítězného tažení české ženské biatlonové štafety.

Říkáte si: Sním, či bdím? Dnes jste vyhráli rozdílem třídy. Jak byste výsledek jedním slovem popsal?
Super. Super. Super.

Jediná větší nervozita zavládla při střelbě Jitky Landové?
Všechny holky jely dnes super, ale Jíťu musím zmínit jako první. Na položce vleže si vyhodila náboj a neměla už pak dost dobíjecích na stojku, tak jí rozhodčí ještě před stojkou podal náhradní. A Jíťa to i s ním ustála a odstřílela pak skvěle, což musím říct, že je obdivuhodné. Dřív si při střelbě moc nevěřila, my jsme teď trnuli. První ránu ale hned trefila bezvadně, jen druhá letěla velký kus mimo. Modlil jsem se a Jíťa to zvládla. Bylo to doma.

Blonďatá kráska Eva Puskarčiková.
Gabriela Soukalová.
Jitka Landová předává štafetu Veronice Vítkové.
Radost v cíli. Češky ovládly štafetu v Ruhpoldingu.

A Veronika Vítková si pak mohla poslední úsek v závěru i vychutnávat...
Verče jsem věřil, že už to dotáhne. Měla velký náskok. A ona přitom ještě před ležkou najela dalších 20 vteřin k dobru, ujížděla i Darje (Domračevové)! Pravděpodobnost, že to dopadne dobře, byla už veliká, i kdyby šla na trestné kolo.

Opomenout nesmíme ani skvělý start Evy Puskarčíkové. Jela svoji životní štafetu?
Evik to rozjela od prvních metrů, hned šla na první místo šla a v podstatě ho takřka neopustila. To bylo taky úžasné. Byl to prostě den se spoustou úžasných zážitků. I Gábina byla dneska na startu včas. (směje se) Což vlastně bylo taky perfektní, ne? A s přehledem potom zvládla svůj úsek. Všechny si zaslouží pochvalu.

Včetně vás. O vás přece tvrdí, že jste uklidňujícím elementem ženského týmu?
Vážně? Já si myslím, že to není až tak mnou. Ale holky letos víc drží při sobě a mají dobrou partu i s našima klukama, což vede k velké pohodě v týmu. Přejou si, hecujou se. Je to prostě paráda.

Tomáš Macek

Najdete na Lidovky.cz